$
חברה וסביבה

"אזל הזמן": נשות הוליווד השיקו קמפיין שנלחם בהטרדות מיניות במקומות עבודה

היוזמה שזכתה לכינוי Time's up מוגדרת כ"קריאה מאוחדת לשינוי מצד נשים בתעשיית הבידור לנשים בכל מקום". בין היוזמות: ריס וית'רספון וקייט בלאנשט. הן הצליחו לגייס 13 מיליון דולר שיממן סיוע משפטי לקורבנות

שירות כלכליסט 12:5302.01.18
הגילויים הרבים מהחודשים האחרונים על היקף ההטרדות המיניות בהוליווד הובילו לכך שמעל 300 שחקניות, תסריטאיות ובמאיות השיקו פרויקט חדש שנועד להילחם בתופעה בתעשיית הסרטים ובמקומות עבודה נוספים.

היוזמה, שזכתה לשם "אזל הזמן" (Time's Up), נחשפה במודעה שפורסמה על עמוד שלם בניו יורק טיימס. הפרויקט מוגדר כ"קריאה מאוחדת לשינוי מצד נשים בתעשיית הבידור לנשים בכל מקום". בין יוזמות הקמפיין נמנות שחקניות כמו נטלי פורטמן, ריס ווית'רספון, קייט בלנשט, אווה לונגוריה ואמה סטון, והן הצליחו כבר לגייס 13 מיליון דולר מתוך יעד של 15 מיליון דולר שהציבו. הכסף אמור לשמש למימון סיוע משפטי לקרבנות משני המינים של הטרדות מיניות במקום העבודה.

 

מימין: קייט בלאנשט וריס ווית'רספון. גייסו 13 מיליון דולר למימון סיוע משפטי לקורבנות מימין: קייט בלאנשט וריס ווית'רספון. גייסו 13 מיליון דולר למימון סיוע משפטי לקורבנות צילומים: גטי אימג'ס

 

מטרות נוספות שהציבו לקמפיין הן לקדם לגליזציה של ענישה נגד חברות שלא פועלות נגד מטרידנים ולהפסיק את השימוש בהסכמי סודיות כדי להשתיק את הקורבנות. כמו כן, היוזמות קוראות לשחקניות שיצעדו על השטיח האדום בטקס פרסי גלובוס הזהב להשמיע את קולם ולהעלות מודעות למטרה על ידי כך שילבשו שמלות שחורות.

 

לפי המודעה, "המאבק של נשים לפרוץ קדימה, לטפס במעלה הדרגות ופשוט להשמיע את קולן חייב להגיע לסיומו. אזל הזמן של המונופול הלא חדיר הזה".

 

 

במודעה מציינים כי ההטרדות לרוב נמשכות מכיוון "שהתוקפים והמעסיקים לא נענשים", עוד מציינים כי יש צורך בשוויון מגדרי ובכך שנשים ישיגו עמדות של כוח וירוויחו שכר שווה.

 

הקמפיין הנוכחי הושק בעקבות ההצלחה של קמפיין #MeToo, שקרא לנשים ולגברים ברחבי העולם להפסיק להתבייש ולחלוק את סיפורי ההטרדות המיניות שחוו. בין החודשים אוקטובר ודצמבר ההאשטאג הזה פורסם בטוויטר ובפייסבוק מעל 6 מיליון פעמים. הקמפיין הזה יצא לדרך בשל חשיפת הניו יורק טיימס את מעלליו של המפיק הארווי וינשטיין, שחשוד בתקיפה, הטרדה ואפילו אונס של שחקניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x