$
תעשייה ופיננסים

מסמכי פנמה

גם ברלוסקוני, ולנטינו והקוזה נוסטרה מככבים במסמכי פנמה

היומון האיטלקי "ל'אספרסו" פרסם שמות של 100 אישים איטלקים שנחשפו בהדלפה, ומציין כי לפי תיעוד פירמת עורכי הדין הפנמית מוסאק פונסקה, ברלוסקוני השתמש בחברת קש באיי הבתולה הבריטיים כדי לרכוש זכויות הפצה לסרטים אמריקאיים בשנים 1992-2008

רן אברמסון ושירות כלכליסט 18:5409.04.16
ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני הצטרף אתמול לרשימה המתארכת של מנהיגים בינלאומיים ששמם נקשר בשימוש במקלטי מס במסגרת הדלפת הענק של מסמכי פנמה.

 

היומון האיטלקי "ל'אספרסו" פרסם שמות של 100 אישים איטלקים שנחשפו בהדלפה, ומציין כי לפי תיעוד פירמת עורכי הדין הפנמית מוסאק פונסקה, ברלוסקוני השתמש בחברת קש באיי הבתולה הבריטיים כדי לרכוש זכויות הפצה לסרטים אמריקאיים בשנים 1992-2008.

 

לפי הפרסום, אמריקן פילם קומפני (AFC) החלה לרכוש את זכויות הסרטים שנה אחת בלבד לאחר הקמתה. ברלוסקוני נידון ב־2012 לארבע שנות מאסר באשמת רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמות מסים בהיקף של כ־62 מיליון יורו שביצע תאגיד התקשורת בבעלותו, מדיה־סט. בית המשפט האיטלקי המיר את עונשו של ברלוסקוני למעצר בית עם עבודות בקהילה למשך שנה מפאת גילו (79).

ברלוסקוני. יחבור עם יוונדי ברלוסקוני. יחבור עם יוונדי צילום: אי פי איי

 

"ל'אספרסו" גם פרסם את שמו של מעצב אופנת העילית ולנטינו, סוכן שחקני הכדורגל וכדורגלן העבר האורוגוואי (כיום תושב איטליה) דניאל פונסקה, ובכירים במאפיה הסיציליאנית קוזה נוסטרה.

 

יתחרה בנטפליקס

 

בתוך כך דווח כי ברלוסקוני יקים עם איל התקשורת ונסן בולורה מתחרה אירופית לחברת הסטרימינג נטפליקס, שהודיעה בינואר על התרחבותה ל־130 מדינות נוספות.

 

במסגרת העסקה, ענקית המדיה הצרפתית של בולורה, ויוונדי, תחזיק בשליטה על מדיה־סט פרימיום של ברלוסקוני. ויוונדי גם תרכוש 3.5% ממדיה־סט, ערוץ פרסומי מקומי מוביל. בולורה ישלם עבור הנכסים באמצעות נתח של 3.5% בוויוונדי ששוויו 879 מיליון יורו.

 

עבור משפחת ברלוסקוני, עסקת המרת המניות ומכירת מדיה־סט פרימיום מקלה את הלחצים הפיננסיים שהיא שרויה בהם. לרשת פחות מ־2 מיליון מנויים, שצורכים בעיקר את ערוצי הספורט שלה, וזאת בהשוואה ל־4.7 מיליון מנויים בסקאי איטליה.

 

בכוונת ויוונדי לשלב את זכויות מדיה־סט פרימיום, הכוללות גם זכויות שידור ראשוניות לסרטים של אולפנים מובילים בהוליווד וזכויות בלעדיות לצ'מפיונס ליג, עם מותג הסטרימינג הגרמני שלה ווצ'אוור כדי לייצר שירות אינטרנט TV באיטליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x