$
ספורט ופוליטיקה

מסמכי פנמה

מסמכי פנמה: שופט בוועדת האתיקה של פיפ"א התפטר מתפקידו

חואן פדרו דמיאני הודיע על התפטרותו אמש בעקבות חשיפת מסמכי פנמה שהוכיחה קשרים עסקיים לסגן נשיא פיפ"א החשוד בשחיתות, יוג'ינו פיגורדו

שירות כלכליסט 14:4007.04.16

חואן פדרו דמיאני, שופט בוועדת האתיקה של פיפ"א, הודיע על התפטרותו אמש בעקבות חשיפת מסמכי פנמה.

 

 

 

דמיאני. נשיא מועדון הכדורגל מאורגוואי, פניארול, היה בעל קשרים עסקיים לסגן נשיא פיפ"א לשעבר, יוג'ינו פיגורדו, שוועדת האתיקה של פיפ"א דנה בו. דמיאני לא חשף את קשריו העסקיים עם פיגורדו. דמיאני. נשיא מועדון הכדורגל מאורגוואי, פניארול, היה בעל קשרים עסקיים לסגן נשיא פיפ"א לשעבר, יוג'ינו פיגורדו, שוועדת האתיקה של פיפ"א דנה בו. דמיאני לא חשף את קשריו העסקיים עם פיגורדו. צילום: איי אף פי

 

דמיאני, שפיפ"א והרשויות החלו חקירה במעורבותו בהתחמקות ממס, נחשף ביום ראשון כמשתף פעולה עם עסקנים מושחתים. הוא עזב את תפקידו בוועדת האתיקה בגלל ניגודי אינטרסים וחשד לסיוע בהלבנת הון. העזיבה, אחרי שסייע להשעות את נשיא פיפ"א הקודם, ספ בלאטר בדצמבר האחרון, תפגע קשות בניסיון ניקיון התדמית של פיפ"א.

 

דמיאני. נשיא מועדון הכדורגל מאורגוואי, פניארול, היה בעל קשרים עסקיים לסגן נשיא פיפ"א לשעבר, יוג'ינו פיגורדו, שוועדת האתיקה של פיפ"א דנה בו. דמיאני לא חשף את קשריו העסקיים עם פיגורדו.

 

דמיאני הוא "הקורבן" הראשון בפיפ"א בעקבות הדלפת הפרטים של משרד עורכי הדין המפורסם בעולם כיום, מוסאק פונסקה. מלבד פיגורדו, הוגו ומריאנו ג'יניקס - בן ואב מארגנטינה, חשודים בתשלומי שוחד בשווי מיליונים הקשורים להעברת זכויות השידור של תחרויות כדורגל גלובליות, ביניהם הקופה אמריקה. לג'ינקסים יש גם קשרים עם נשיא פיפ"א החדש, ג'יאני אינפנטינו, שאמש פשטה משטרת שווייץ על משרדו לשעבר, משרדי אופ"א.

 

אינפנטינו היה יועץ משפטי של אופ"א ב-2006 כשעל פי החשד חתם על הסכמים למכירת זכויות ליגת האלופות באקוודורד עם ג'ניקיס דרך חברות קש.

 

בלאטר, אגב, סייע לדמיאני להיבחר לחברות בוועדת האתיקה של פיפ"א. בשבוע שעבר הוא נפגש עם אינפנטינו והציג בפניו חולצה של פניארול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x