$
תעשייה ופיננסים

לידיעת ארגוני זכויות בעלי החיים: ארמני מפסיק להשתמש בפרוות

בית האופנה ממילאנו מסר כי החל מהקולקציה לעונת הסתיו-חורף של 2016, שמגיעה לחנויות כבר באוגוסט, כל העיצובים יהיו בלי פרוות

שירות כלכליסט 11:3023.03.16

מעצב האופנה ג'ורג'יו ארמני הודיע שיפסיק להשתמש בפרווה של בעלי חיים.

 

 

בהודעת בית האופנה ממילאנו נאמר כי החל מהקולקציה לעונת הסתיו-חורף של 2016, שמגיעה לחנויות כבר באוגוסט, כל העיצובים יהיו נטולי פרוות. "התקדמות בשנים האחרונות בחזית הטכנית מספקת לנו אלטרנטיבות שמאפשרות לבטל את היחס האכזרי והלא נחוץ לבעלי חיים", מסר בית האופנה. עם זאת, דובר החברה סירב לומר מה גובה ההכנסה כתוצאה ממכירת פריטים עם פרווה.

 

מעיל פרווה של ארמני מעיל פרווה של ארמני צילום: בלומברג

 

השימוש של בתי אופנה בפרוות סופג ביקורת קשה מצד ארגוני זכויות בעלי החיים. כעת הארגונים מברכים על ההחלטה החדשה. "ההתחייבות של ארמני מבהירה שהמעצבים והצרכנים יכולים ליהנות מחירות יצירתית ומיוקרה בלי לעודד התעללות בבעלי חיים", הגיב ג'ו וינדינג, יו"ר ארגון הזכויות Fur Free Alliance.

 

מעצב העל ג'ורג'יו ארמני מעצב העל ג'ורג'יו ארמני צילום: בלומברג

 

 

ארמני (81), שבין לקוחותיו נמנים מפורסמים כמו ג'ון טרבולטה וקים קרדשיאן, מצטרף בכך למעצבת הבריטית סטלה מקרטני ולחברת הוגו בוס הגרמנית, שכבר הכריזו כי יפסיקו להשתמש בפרווה בעיצובים שלהם.

 

מנגד, מותג היוקרה פנדי שבבעלות LVMH ערך ביולי תצוגת אופנה שהייתה מורכבת כמעט לגמרי מעיצובי פרווה, ובשבוע האופנה האחרון שנערך בלונדון הציגה ברברי מעילי פרווה.

 

המסחר העולמי בפרווה עמד ב-2013 על מעל 40 מיליארד דולר, כך לפי הערכות פירמת רואי החשבון פרייס ווטרהאוס קופר. סין היא היבואנית הגדולה בעולם של פרווה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x