$
חברה וסביבה

כבר לא באופנה: לראשונה - עיר אוסרת על מכירת פרווה בחנויות

חברי מועצת ווסט הוליווד שבקליפורניה אישרו את החוק לפני שנתיים - וכעת הוא נכנס לתוקף; תקנות נוספות בעיר אוסרות על מכירת כלבים וחתולים

סוכנויות הידיעות 20:4829.09.13

בשבוע שעבר נהפכה ווסט הוליווד שבקליפורניה, ארה"ב, באופן רשמי - לעיר הראשונה בעולם שאוסרת על מכירה בחנויות של פרווה לבגדים. מדובר בחוק שאושר פה אחד על ידי חברי מועצת העיר כבר לפני שנתיים, אך כעת הוא נכנס רשמית לתוקף.

 

האיסור חל על כל פריטי הלבוש, אך לא על ריהוט, שמיכות או מוצרי עור.

 

ווסט הוליווד ידועה כעיר ידידותית לחיות, והיא כבר אישרה תקנות שאוסרות על מכירה של כלבים וחתולים, עקירת ציפורני חתולים, ולאחרונה נאסר גם על קיום הופעות של חיות פרא, אולם, החוק האחרון מנוגד לתחביב נוסף של העיר – אופנה.

 

"מי שאינו מחובר ליעדים של העיר ובעל דעה נוקשה בנוגע לפרווה, עשוי להיקלע לבעיות" "מי שאינו מחובר ליעדים של העיר ובעל דעה נוקשה בנוגע לפרווה, עשוי להיקלע לבעיות"

 

"העיר אינה בעסקי חיזור אחר עסקים", אמר ראש העיר הזמני ג'ון ד'מיקו בראיון לאל ג'זירה. "אנחנו בעסקי יצירת מקום מלהיב. מי שמחובר לרעיונות שמאחדים את העיר יחזיק בעסק משגשג. מי שאינו מחובר ליעדים של העיר ובעל דעה נוקשה בנוגע לפרווה, עשוי להיקלע לבעיות".

 

על פי נתוני ארגון Humane Society, המסחר בפרווה של תעשיית האופנה מסתכם הריגתם של למעלה מ-50 מיליון בעלי חיים בשנה. "אנחנו עובדים ללא הרף לאשר חוקים לרווחת בעלי חיים", אמרה ל-ABC דוברת העירייה תמרה וויט, והוסיפה: "זה תואם לערכים שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x