$
תעשייה ופיננסים

H&M מפסיקה לייצר פריטים מצמר אנגורה

זאת לאחר סרטון שהפיץ ארגון PETA המראה חוואים סינים תולשים פרווה מארנבים חיים. קמעונאיות נוספות באירופה הודיעו כי בכוונתן להפסיק לייצר בגדים מאנגורה

סוכנויות הידיעות 11:2901.12.13
ענקית האופנה H&M הפסיקה לייצר פריטים מצמר אנגורה לאחר שקבוצה של פעילים למען בעלי חיים פרסמה סרטון שמראה כיצד חוואים סינים תולשים פרווה מארנבים חיים. קמעונאיות נוספות באירופה הודיעו כי בכוונתן להפסיק לייצר בגדים מאנגורה, ולחץ רב מופעל על החברות להוריד מהמדפים את הפריטים הקיימים.

 

הסרטון המטריד מראה ארנבים צווחים בעוד הפרווה נתלשת מהעור שלהם. ארגון זכויות בעלי החיים פית"ה (PETA) הודיע כי הסרטון הוא תוצאה של חקירה סמויה בחווה בסין.

 

סניף של H&M. מפסיקים לייצר מוצרים מאנגורה סניף של H&M. מפסיקים לייצר מוצרים מאנגורה צילום: בלומברג

 

 

לדברי הפעילים, הנוהל של תלישת הפרווה מארנבים חיים הוא נפוץ ביותר במדינה, שמייצרת 90% מהאנגורה העולמית. לפי הארגון, בסין לא מטילים קנסות או עונשים על התעללות בבעלי חיים.

 

צמר האנגורה הרך למגע משמש לייצור סוודרים, צעיפים וגרביים.

 

רשת H&M השבדית היא החברה הגדולה ביותר עד כה שהגיבה על הסרטון. בפית"ה קוראים לצרכנים להפעיל לחץ על חברות אחרות ללכת בעקבותיה. H&M הודיעה ביום רביעי כי היא תפסיק את הייצור של פריטי אנגורה, אך אין בכוונתה להוריד את הפריטים הקיימים מהמדפים בחנויות. עוד מסרה החברה כי תבדוק בשבועות הקרובים עם הספקים כדי לוודא שאינם משתמשים בשיטת התלישה.

 

"אנחנו מרשים פריטים מאנגורה מפרוות ארנב רק מחוות שמטפלות בצורה טובה בחיות", מסרה החברה בהצהרה, היא גם מציעה ללקוחות שמעוניינים להשיב פריטי אנגורה, החזר כספי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x