שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

דיווחים ברומניה: בני שטיינמץ, שמעון שבס וטל זילברשטיין מעורבים בפרשת שחיתות

לפי הפרסומים, השלושה חשודים בניסיון להשתלט על קרקעות מדינה; שטיינמץ: "אין לדברים שום שחר"; שבס: "לא הייתי מעורב בשום דבר כזה"; זילברשטיין: "הזוי ומופרך"

אנדרי באריד ורותם אליעזרא, ידיעות אחרונות 09:2611.12.15

התקשורת הרומנית דיווחה אמש (ה') כי שלושה אנשי עסקים ישראלים מעורבים באחת מפרשות השחיתות החמורות ביותר שנחשפו בתקופה האחרונה במדינה. לפי הפרסומים השלושה הם המיליארד בני שטיינמץ, שנחשב לאחד הישראלים העשירים בעולם, טל זילברשטיין ושמעון שבס, ששימש במנכ"ל משרד ראש הממשלה תחת יצחק רבין. יש לציין כי לפי הפרסומים שלושת הישראלים מוגדרים כחשודים בלבד ולא הוצאו נגדם צווי מעצר.

 

 

 

בפרשה הסבוכה נעצרו כמה בכירים רומנים, ולפי הפרסומים ברומניה הם פעלו לכאורה לסייע לשטיינמץ להשתלט על קרקעות של המדינה תמורת מתנות ושוחד. לפי החשדות שפורסמו, הקבוצה ניסתה להשתלט על קרקעות מדינה, ובהן חווה בשטח של 28 דונם, באמצעות העברתן לבעלות יורש העצר הרומני. לצורך כך הועבר שוחד לפקידים, אולם למרות שהנסיך טען כי האדמות הללו שייכות לבית המלוכה, לא היה בסמכותם של הפקידים להעביר אליו את האדמות. הנסיך פול עצמו זומן שלשום לחקירה, אך הוא לא הגיע בטענה שאינו חש בטוב.

 

שמעון שבס שמעון שבס צילום: יריב כץ

 

לפי הפרסומים בתקשורת הרומנית, שלושת הישראלים החשודים מוזכרים במסמכים ובחומר החקירה של הרשות הרומנית למלחמה בשחיתות. בידי הרשות, כך נמסר, גם הקלטות שבהן נשמע לכאורה שטיינמץ משוחח בטלפון עם החשוד המרכזי בפרשה, איש העסקים הרומני רמוס טרויקה, שנעצר שלשום. יחד עם החשוד המרכ זי נעצרו שלשום, בצו מינהלי ל-30 יום, גם עורך עיתון רומני בשם דן אנרוניק וכן היועץ מאריוס מארקוויצ'י המחזיק באזרחות רומנית וישראלית. העיתונות הרומנית סיכמה שהנזק שנגרם למדינה כתוצאה מפרשת השחיתות מגיע ל-136 מיליון יורו.

 

 

 

בני שטיינמץ מסר בתגובה: "אין לדברים שום שחר". שמעון שבס מסר בתגובה: "הייתי שותף בחברה עם טל זילברשטיין ולא עם בני שטיינמץ. לא הייתי מעורב בשום דבר כזה ולא שומעים אותי בשום הקלטה. זו הפעם ראשונה שאני שומע על הדבר הזה". טל זילברשטיין: "סיפור הזוי ומופרך".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x