שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

המנכ"ל המתפטר בחברת הכרייה של בני שטיינמץ מספר על קשיים פיננסים

ברט ריצ'רדס ל"וול סטריט ג'ורנל": החברה פספסה תשלומים לקבלנים, לנושים ולממשלת סיירה ליאון. החברה בתגובה: נעמוד בכל ההתחייבויות

שירות כלכליסט 11:0710.11.15

ברט ריצ'רדס, מנכ"ל חברת המשאבים BSGR, התפטר מתפקידו כבר באוגוסט - אולם החברה לא חשפה זאת עד עכשיו, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל". לפי הדיווח ההתפטרות נבעה מחילוקי דעות עם בעל החברה, המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ.

 

ריצ'רדס טוען כעת כי באותה תקופה החברה נקלעה לטלטלה פיננסית, והוא עזב בעת שהיא ניהלה משא ומתן לחוץ עם ממשלת סיירה ליאון בנוגע לאופן שבו זרוע הכרייה של החברה, אוקטי (Octea) ניהלה את מכרה היהלומים קוידו. המכרה הזה מספק את מרבית היהלומים שלו לרשת טיפאני'ס.

 

בני שטיינמץ בני שטיינמץ צילום: שירלי גבאי אילוז

 

אולם בראיון שהעניק ריצ'רדס לעיתון סיפר כי החברה הואשמה כי פספסה תשלומים לקבלנים, לנושים ולסיירה ליאון. לדבריו, הוא ניסה בשנים האחרונות למכור את הנכסים בסיירה ליאון, אך מעבר לכך שנתקל בקשיים בעקבות התפרצות מגיפת האבולה, שהקשתה על משקיעים פוטנציאליים לבדוק את המכרה, שטיינמץ דחה עסקה למכירת החברה. "לא אהבתי את הכיוון אליו בעלי המניות מושכים את החברה", אמר בפגישה עם נציגי ממשלת סיירה ליאון שדרשו את הכספים שהחברה חייבת להם, כך לפי הקלטה של הפגישה שהגיעה לידי ה"וול סטריט ג'ורנל". ריצ'רדס התייחס בדבריו לשטיינמץ ולשותפיו העסקיים.

 

דאג קרמר, דירקטור ב-BSGR הגיב בשם החברה ואמר כי היא מחויבת להישאר בסיירה ליאון, והיא מתכוונת לשלם את כל ההתחייבויות שלה. "אנחנו משלמים לנושים שלנו לפי ההסכמות שהושגו", הוסיף. הוא אמר עוד כי החברה לא תמכה בהצעה של ריצ'רדס. שטיינמץ הוא הבעלים של מכרה קוידו מאז 2003 בסיום מלחמת האזרחים הארוכה בסיירה ליאון.

 

הקשיים הפיננסיים אליהם נקלעה החברה בסיירה ליאון אירעו במקביל למאבק שלה בגינאה סביב הבעלות על מכרה הברזל סימנדאו, שנשללה מהחברה ב-2014 לאחר שהממשלה במדינה טענה כי מקורבים לחברה שיחדו פקידים בממשלה על מנת לזכות במכרה.

 

ריצ'רדס, בכיר בתעשיית הכרייה באפריקה הצטרף ל-BSGR ב-2012 כמנכ"ל אוקטי. הוא מונה לתפקיד מנכ"ל BSGR בינואר 2014.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x