$
תעשייה ופיננסים

אחרי שנתיים של הפגנות נגד ישראל: חנות למוצרי סודהסטרים בבריטניה נסגרה

ארגוני סולידריות פלסטינים ערכו מול החנות מדי שבוע הפגנה נגד החברה שמוצריה מיוצרים במפעל במעלה אדומים וקראו לחרם והטלת סנקציות על ישראל. בחברה דחו את הקשר בין הדברים

שירות כלכליסט 15:1908.07.14

חנות בבריטניה, שמכרה חלקי חילוף למכשירי סודהסטרים הישראלית, נסגרה בשבוע שעבר לאחר שנתיים של הפגנות שבועיות וקריאות לחרם נגדה, כך על פי דיווח בג'ואיש כרוניקל.

החנות, שנקראה EcoStream שכנה בעיר החוף ברייטון ומכרה את הבקבוקים הניתנים למיחזור עבור מכשירי סודהסטרים, המיוצרים במפעל במעלה אדומים. מאז ספטמבר 2012, פעילים מארגוני סולידריות פלסטינים ערכו הפגנה מול החנות בכל יום שבת, כחלק מהתנועה הקוראת לחרם והטלת סנקציות על ישראל. מנגד, ארגון חברי ישראל מסאסקס (The Sussex Friends of Israel) ערך מנגד הפגנות תמיכה בחברה.

 

חנות EcoStream בחוף ברייטון. פעילים מארגוני סולידריות פלסטינים ערכו הפגנה מול החנות בכל יום שבת חנות EcoStream בחוף ברייטון. פעילים מארגוני סולידריות פלסטינים ערכו הפגנה מול החנות בכל יום שבת

 

"לאחר תקופה של שנתיים, החברה החליטה למקד את מאמציה העסקיים בערוצים אחרים", מסר לעיתון דובר של סודהסטרים, שדחה את הטענה כי סגירת החנות נובעת מההפגנות החוזרות ונשנות.

 

סודהסטרים מוצאת את עצמה לעיתים קרובות בכותרות בשל הקשר הישראלי שלה. חנות הכלבו הבריטית ג'ון לואיס הורידה לאחרונה מהמדפים את המוצרים שלה, אם כי ברשת טענו כי הסיבה לכך היא ירידה במכירות. עוד קודם לכן, החתמתה של השחקנית ההוליוודית סקרלט ג'והנסון לככב בפרסומות החברה עוררה סערה, והיא אף התפטרה מתפקידה כשגרירה של ארגון זכויות האדם אוקספם בשל כך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x