$
פרסום ושיווק

בפעם השנייה נדחתה פרסומת של סודהסטרים לסופרבול

הסיבה: התייחסות שלילית לקולה ולפפסי. מנכ"ל סודהסטרים, דניאל ברנבוים: "זה מסוג הדברים שקורים בסין. כאמריקאי אני מאוכזב"

שירות כלכליסט 11:1226.01.14

הפרסומת המתוכננת של סודהסטרים לסופרבול המתקרב נדחתה גם השנה, זאת בשל התייחסות שלילית לקוקה קולה ולפפסי.

 

 

יצרנית המכשירים הביתיים להכנת משקאות מוגזים, סיפרה לעיתון יו.אס.איי טודיי כי רשת פוקס, המשדרת את משחק הסופרבול הפופולארי, מחייבת אותה להוציא מהפרסומת את החלק האחרון, שבו הפרזנטורית סקרלט ג'והנסון אומרת "סליחה, קולה ופפסי", זאת לאחר שהיא מצולמת לוגמת בהנאה את המשקה הביתי. זו לא הפעם הראשונה שהחברה נתקלת בדרישה מסוג זה. בשנה שעברה היא נאלצה להסיר את הלוגו של קולה ופפסי שהופיעו בפרסומת, בשל דרישה מצד רשת CBS ששידרה את המשחק.

 

סודהסטרים תוכל להופיע השנה בפרסומות של הסופרבול רק במידה ותספק גרסה ערוכה שבה לא מוזכרות היריבות בשמן המפורש.

 

סקרלט גו'הנסון בפרסומת של סודהסטרים סקרלט גו'הנסון בפרסומת של סודהסטרים

 

הפרסומאי אלכס בוגוסקי, שעומד מאחורי הפרסומת הנוכחית של סודהסטרים מסר בתגובה כי הוא מזועזע מכך "שפוקס מגנה על המפרסמים הגדולים שלה עד כדי פגיעה בסביבה ובצרכנים". מנכ"ל המותג דניאל ברנבוים הביע אף הוא תדהמה, וציין כי הפסילה נבעה מהפחד מפני החברות הגדולות. "ממי הם מפחדים? איזה מותג לא מציין את המתחרים שלו? זה מסוג הדברים שקורים בסין. כאמריקאי אני מאוכזב", אמר בראיון ליו.אס.איי טודיי והוסיף כי יערכו בהתאם את הפרסומת אך "לו יכולתי לקבל את הכסף שלי בחזרה, הייתי מוותר על העסקה הזו".

 

עם זאת, זו נחשבת לטקטיקה ידועה בקרב המפרסמים הקטנים יותר בסופרבול, בהיעדר תקציב גדול הם מעדיפים להציג פרסומות שהם יודעים מראש שייפסלו לשידור, ואז ממהרים לתקשורת להתלונן על הדחייה. GoDaddy, שנחשבה למפרסמת הנועזת ביותר בסופרבול נתפסת כחלוצת השיטה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x