$
בארץ

מנכ"ל סודהסטרים: "הממשלה מפקירה אותנו מול החרם"

דניאל בירנבאום אמר כי סודהסטרים עלולה להעביר חלק מהפעילות הייצורית לחו"ל אם הממשלה לא תעניק לא סיוע כפי שהבטיחה

כלכליסט 11:0702.02.14

"הממשלה מפקירה את סודסטרים במאבק נגד המתקפה בעולם בשל המפעל של החברה במישור אדומים". כך אמר הבוקר (א') בגל"צ דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים. "לחברה הובטח בקדנציה הקודמת של הממשלה לקבל סיוע וזה לא קרה". 

"זה לא שהיום אין קרנות שמחליטות לא להשקיע בישראל, אך ביחס לגידול בייצוא וכניסת חברות חדשות מדובר בחרם אם בכלל שהוא שולי, והפחד הוא ביטול הסכמים בין מדינות וכניסת ישראל לרשימה שחורה של חברות שאינן עומדות תנאים חברתיים מסוימים", אמר בירנבאום.

 

 

דניאל בירנבאום, מנכ"ל חברת סודהסטרים דניאל בירנבאום, מנכ"ל חברת סודהסטרים

 

לדברי בירנבאום, בפורום הכלכלי בדאבוס הנושא עלה לדיון בקרב הישראלית שהשתתפו ביניהם גם הנגיד לשעבר יעקב פרנקל. פרקל אמר, בירנבאום ציטט את פרנקל בדבוס: "אני לא הייתי מציע לאף אחד להתעלם. אנחנו צריכים להבין שאם יתחילו להחרים תוצרת ישראלית יהיה לזה נזק. אנחנו חייבים להתכונן".

 

שלא לציטוט, ציין מנכ"ל סודהסטרים, גם הגורמים שסבורים כי הצפת נושא החרם הכלכלי הוא בעיקר כדי להפעיל לחץ פוליטי, עדיין אינם מקלים בהשפעות שיכולות להיות לחרם, ההשלכות וההשפעות שניתן יהיה למדוד רק בזמן אמת.

 

לדברי בירנבאום, "היום החברה מקבלת רבע מהסכום, ובצער החברה תהיה צריכה להעביר חלק מהפעילות הייצורית לחוץ לארץ". הוא הוסיף כי הוא מחכה לפגישה עם שר הכלכלה נפתלי בנט, אך זה "לא מוצא זמן".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי "הניסיונות להטיל חרם על מדינת ישראל אינם מוסריים ואינם מוצדקים. מעבר לכך, הם לא ישיגו את מטרתם. ראשית, הם גורמים לגורמים הפלסטיניים להתבצר בעמדתם הסרבנית ובכך הם מרחיקים את השלום; ושנית, שום לחץ לא יגרום לי לוותר על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל ובראשם ביטחון אזרחי מדינת ישראל. משני הטעמים הללו האיומים בחרם על מדינת ישראל לא ישיגו את מטרתם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x