$
בשולי החדשות

קמפיין מבעבע: סקרלט ג'והנסון עוזבת את ארגון אוקספם בגלל הזדהותה עם סודהסטרים

הארגון ההומניטרי מתנגד למסחר במוצרים המיוצרים בהתנחלויות ויצא נגד גו'הנסון שהפכה לפרזנטורית סודהסטרים המחזיקה מפעל בשטחי יהודה ושומרון

שירות כלכליסט 13:3430.01.14

השחקנית סקרלט ג'והנסן הפסיקה את הקשרים שלה עם ארגון אוקספם, הנאבק בעוני ובאי השיוויון, לאחר שספגה ביקורת חריפה בשל תמיכתה בחברת סודהסטרים שלה מפעל ביו"ש, כך מדווח "סקיי ניוז". ג'והנסון הפכה לאחרונה לפרזנטורית בקמפיין החברה החדש שלא מפסיק להתסיס את שוק המשקאות הקלים:רק בתחילת השבוע רשת פוקס פסלה את הפרסומת שצולמה עם הכוכבת הבינלאומית משידורי הסופרבול 2014, זאת בשל תייחסות ישירה לחברות המתחרות, פפסי וקוקה קולה.

 

דובר מטעמה של ג'והנסון, המשמשת שגרירה של הארגון, מסר כי  לכוכבת יש "חילוקי דעות עקרוניים" עם הארגון ההומאניטארי, המתנגד למסחר במוצרים המיוצרים בהתנחלויות. אוקספם טוענת שההתנחלויות אינן חוקיות ומפרות את זכויותיהם של הפלסטינים.

 

"סקרלט ג'והנסן החליטה להפסיק את תפקידה כשגרירת אוקספם לאחר שמונה שנים בארגון" נאמר בהצהרה רשמית. לג'והנסן ולאוקספם ישנם חילוקי דעות עקרוניים בנוגע למדיניות החרם, ביטול ההשקעות והסנקציות".

 

בתחילת החודש, הוחתמה כוכבת הסרט החדש "היא" על-ידי סודהסטרים כנציגת מותג בין-לאומית ראשונה של החברה והיא תופיע בפרסומת של יצרנית מכשירי המשקאות הביתיים שישודר בסופר בול ב-2 בפברואר.

 

סודהסטרים ספגה ביקורת נוקבת מפעילים פרו-פלסטינים בשל פעילותה בהתנחלות בגדה המערבית. בתגובה לביקורת, אמרה בשבוע שעבר ג'והנסן כי היא "תומכת בשיתוף פעולה כלכלי ובאינטראקציה חברתית בין ישראל ופלסטין דמוקרטיות".

 

אוקספם התעמתה עם ג'והנסן ואמרה "שוקלת את ההשלכות של ההצהרה האחרונה שלה ומשמעותה לתפקידה של ג'והנסן באוקספם כשגרירה גלובלית". השחקנית שימשה בתפקיד זה מאז 2007 במסגרתו העלתה את המודעות וגייסה תרומות למאבק בעוני הגלובלי.

 

 

סקרלט ג'והנסון בקמפיין סודהסטרים סקרלט ג'והנסון בקמפיין סודהסטרים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x