$
חברה וסביבה

מיליארדר סיני מחלק דולרים וארוחות גורמה לחסרי בית בניו יורק

צ'ן גואנגביאו, שעשה את הונו מתעשיית המיחזור, יחלק היום בסנטרל פארק ארוחת גורמה ו-300 דולר במזומן לאלפי עניים

שירות כלכליסט 17:2125.06.14
אלפי אנשים, רבים מהם חסרי בית, צפויים להגיע היום (ד') לסנטרל פארק בניו יורק, לאחר שהובטח להם שיקבלו ארוחת גורמה ו-300 דולר במזומן. היוזמה היא פרי מוחו של אחד מעשירי סין, צ'ן גואנגביאו, שאף פרסם אותה במודעות ב"ניו יורק טיימס" וב"וול סטריט ג'ורנל". 

 

 

צ'ן, שעשה את הונו מתעשיית המיחזור, כבר ביצע בעבר יוזמות מתוקשרות לפרסום מטרות צדקה וסביבה. הוא ריסק את מכונית המרצדס שלו כדי לעודד אנשים לעבור לרכיבה על אופניים, מכר אוויר בצנצנות כדי לעורר תשומת לב לבעיית זיהום האוויר החמורה בסין, ואף חילק בעבר מעטפות עם מזומנים, וכעת הוא הגיע לארה"ב.

 

צ'ן גואנגביאו. "כדי לתמוך בוורן באפט ובביל גייטס, אני מכריז שלאחר מותי אני אתרום את כל נכסיי" צ'ן גואנגביאו. "כדי לתמוך בוורן באפט ובביל גייטס, אני מכריז שלאחר מותי אני אתרום את כל נכסיי" צילום: Flickr/Philip McMaster

 

"שמתי לב שבכל פעם שיש אסון בסין, הרבה חברות אמריקאיות ואפילו הממשל האמריקאי ממהרים לסייע לסין", סיפר צ'ן. "אך כשיש אסון בארה"ב, לא הבחנתי שחברות סיניות תורמות כסף לארה"ב". לפיכך צ'ן החליט לעורר תשומת לב לבעיית חסרי הבית באמריקה. 

 

עוני בארה"ב (ארכיון) עוני בארה"ב (ארכיון) צילום: shutterstock

 

לשם כך הוא חבר למקלט הוותיק ביותר בארה"ב לחסרי בית, New York City Rescue Mission. "חשבנו שאם מישהו רוצה להעניק להם אירוע מדהים – משהו שאחרת לא היו חווים, שאולי אפילו יעניק להם שביב תקווה שהחיים יכולים להיות שונים, אז אנחנו חייבים לקחת חלק", הסביר קרייג מאייס, מנהל המקלט.

 

לדברי צ'ן, הפרויקט הוא בהשראת שניים מהקפיטליסטים הגדולים בהיסטוריה. "כדי לתמוך בוורן באפט ובביל גייטס, אני מכריז שלאחר מותי אני אתרום את כל נכסיי", הצהיר. שווי ההון שלו נאמד ב-400 מיליון דולר, אותו הרוויח במו ידיו. "לא נולדתי למשפחה עשירה או למשפחה מקושרת", סיפר ל-CBS. "כשהייתי בן ארבע, אחי ואחותי מתו מרעב. השגתי את ההצלחה שלי בזכות ביטחון עצמי, מוטיבציה ועבודה קשה".

 

האירוע בסנטרל פארק ייפתח בשירת קריוקי של השיר We Are The World בהובלתו של צ'ן. מחויבותו לסביבה אינה נעצרת רק באירועים מתוקשרים. הוא שינה את שמו באופן חוקי ל"פליטת פחמן נמוכה", בעוד שבנו נקרא "הגנה על איכות הסביבה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x