$
בשולי החדשות

איל מיחזור סיני רוצה לרכוש את הניו יורק טיימס

בשבוע הבא אמור ג'ן גואנגביאו לקיים דיונים בעניין עם "אחד מבעלי המניות הגדולים של החברה". לדבריו: "אין דבר שלא ניתן לרכוש תמורת הסכום המתאים"

סוכנויות הידיעות 13:1401.01.14

איל מיחזור תימהוני מסין הודיע אתמול שבכוונתו ליזום מגעים לרכישת קבוצת המדיה הניו יורק טיימס. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

ג'ן גואנגביאו, פילנטרופ בעל מעמד של סלבריטי בסין, התפרסם כשחילק פחיות אוויר "נקי" בזמן אירוע זיהום חמור בסין בינואר שעבר.

 

מערכת הניו יורק טיימס. בקרוב בבעלות סינית? מערכת הניו יורק טיימס. בקרוב בבעלות סינית? צילום: בלומברג

 

אלא שהפעם ג'ן מצהיר כי תוכניותיו לרכישת הניו יורק טיימס רציניות בהחלט. לדבריו, כבר שנתיים הוא שוקל את המהלך ושהוא צופה כי ב-5 בינואר יקיים דיונים בעניין עם "אחד מבעלי המניות הגדולים של החברה".

 

"אין דבר שלא ניתן לרכוש תמורת הסכום המתאים", אומר צ'ן. הניו יורק טיימס היא אחת מקבוצות המדיה היוקרתיות בעולם ותדיר מהווה מטרה לרכישה בקרב בעלי ההון, שלחקלם מניעים לא טהורים במיוחד.

 

איל הנדל"ן דונאלד טראמפ ניסה בתחילת 2013 לרכוש את העיתון, כך על פי דיווח שהופיע ב"ניו יורק מגזין", שטען כי לא ידועים פרטים רבים מידי על תוכניותיו של טראמפ לגבי העיתון.

 

לא סביר כי קבוצת המדיה, הנשלטת זה זמן רב על-ידי משפחת אוכס-סולצברגר, תסכים לחתום על עסקה עם צ'ן. דוברת מטעם הניו יורק טיימס אמרה כי העיתון לא נוהג להגיב לשמועות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x