$
חברה וסביבה

לפני פינלנד ודנמרק: ישראל - המדינה שבה מחיר האושר הוא הזול ביותר

כך לפי דירוג חדש של בלומברג שמסתמך על נתוני הבנק העולמי על התמ"ג לנפש ונתונים מחברת גאלופ על מידת האושר של התושבים

בלומברג 21:1004.06.14

 

כמה עולה האושר? כמה עולה האושר? צילום: shutterstock

 

ישראל היא המדינה שבה מחיר האושר הוא הזול ביותר - כך עולה מדירוג חדש של סוכנות הידיעות בלומברג.

 

הסוכנות דירגה את שווי האושר במדינות שונות בעולם, לפי נתונים שנאספו מהבנק העולמי על התמ"ג לנפש במדינה, ונתונים שנאספו מחברת גאלופ על מידת האושר של התושבים.

 

לצפייה בדירוג המלא - הקש כאן

 

בבלומברג ניתחו את הנתונים, שהתייחסו לשנים 2010 עד 2012, ומצאו ש"נקודת אושר" - בסולם של 1 עד 10 - עולה בישראל 4,491 דולר, בעוד שבפינלנד ובדנמרק שבאות אחריה בדירוג עולה נקודת אושר 4,762 דולר ו-4,769 דולר, בהתאמה.

 

המדינות שבהן האושר הוא היקר ביותר, לפי הדירוג של בלומברג, הן סינגפור, לוקסמבורג וקטאר, שם עולה נקודת אושר לא פחות מ-14,609 דולר.

 

מאושרים גם לפי ה-OECD

 

לפני כשבוע וחצי השיק ארגון ה-OECD מדד אלטרנטיבי לאיכות חיים שכולל 20 קטגוריות ב-11 סקטורים ומדרג 34 מהמדינות החברות בארגון. המדד בוחן תחומים שנעים בין "שביעות רצון מהחיים" ועד זיהום אוויר.

 

הארגון השיק כלי אינטרקטיבי שמאפשר למשתמשים לשנות את המשקל של כל סקטור לפי חשיבותו בעיניהם. הביצועים של ישראל בכמה מהקטגוריות למדידת איכות החיים הם טובים ובסך הכל הישראלים מרוצים מהחיים. כשנשאלו, 72% מהישראלים אמרו שהם מרוצים מהחיים שלהם, יותר מהממוצע במדינות ה-OECD, שעומד על 59%.

 

ומה אומר מדד האושר העולמי?

 

אולם, על פי סקר שפרסם מכון גאלופ לפני כשבועיים, קיבלה ישראל ציון של 66 נקודות בלבד במדד הרווחה האישית לשנת 2013. לפניה ניצבת גינאה עם אותו הציון ואחריה מגיעה ניגריה עם 65 נקודות. בסקר קודם שנערך ב-2012 ישראל קיבלה ציון דומה של 65 נקודות. בסיכום הכולל ישראל הגיעה למקום ה-85 מתוך 140 מדינות שהשתתפו בסקר הנוכחי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x