$
חברה וסביבה

"העובדים בקנדה - המאושרים ביותר בעולם"

סקר חדש מגלה כי 64% מהעובדים בקנדה הביעו שביעות רצון ממשרתם; ארה"ב מדורגת רק במקום הרביעי

סוכנויות הידיעות 20:5825.12.13

העובדים הקנדים נמצאים במקום הראשון בעולם מבחינת שביעות רצון במקום העבודה, עם 64% שהביעו עמדה חיובית לגבי משרתם - כך עולה מסקר בינלאומי שערכה חברת ההשמה Monster.com בשיתוף חברת הסקרים הגלובלית GfK.

 

בסקר זה התברגו האמריקאים במקום הרביעי עם 53% שהביעו שביעות רצון ממקום העבודה.

 

"מה שמרתק בממצאים הללו הוא שהחוסן של שוק התעסוקה במדינה מסוימת אינו בהכרח מתכתב עם שביעות הרצון במקום העבודה", כך לפי כריס מוסנר, סגן נשיא מחלקת יחסי הציבור ב־GfK. "בעוד עובדים בשווקים מאותגרים קיבלו ככל הנראה פחות הזדמנויות לקידום או להעלאות שכר במהלך המשבר הנוכחי, זה לא בהכרח השפיע על אושרם", ציין בהערות המחקר.

 

בתוך כך, כך לפי סקר נוסף שערכה חברת הסקרים המקוונת Salary.com בארה"ב, כמעט 40% מהעובדים אינם מרוצים ממשרתם.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: shutterstock

 

 

 

מהסקר עולה כי מספר גדל והולך של עובדים בארה"ב מאוד לא מרוצים ממקור הפרנסה שלהם. כך למשל, שלושה מכל ארבעה עובדים "רק בשביל המשכורת", זאת בהשוואה לשניים מכל ארבעה עובדים שהצהירו כך ב־2012.

 

בעוד כמעט 75% מהנסקרים הביעו מחויבות למקום העבודה ב־2012, רק כ־50% הרגישו מחויבים לחלוטין למקום העבודה או לקריירה ב־2013. חולמים לזכות בלוטו? רק 29.5% מהאמריקאים יוסיפו לעבוד במקום עבודתם הנוכחי אם יזכו בלוטו, לעומת 41.5% שאמרו זאת ב־2012.

 

גם קונספט השעות הנוספות איבד מזוהרו. בעוד ב־2012 כמעט מחצית העובדים אמרו כי הם עובדים שעות נוספות משום שהם נהנים ממה שהם עושים, השיעור הזה צנח ל־19.5% בלבד ב־2013.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x