$
תעשייה ופיננסים

טיים וורנר תציע 1.5 מיליארד דולר עבור MGM

חברת טיים וורנר, שבבעלותה רשת החדשות CNN ומגזין טיים, תרשום רווחים נאים מרכישת MGM, אם זו תאושר. MGM אישרה שהתקבלו מספר הצעות ושבכוונתה לעבור עליהן בשבועות הקרובים

סוכנויות הידיעות 14:1323.03.10

חברת טיים וורנר תציע 1.5 מיליארד דולר עבור הנכסים של מטרו גולדווין מאייר (MGM), הבעלים של זיכיון ג'יימס בונד.

 

טיים וורנר שבבעלותה רשת החדשות CNN ומגזין טיים, מחזיקה בספריית הסרטים הגדולה ביותר בהוליווד, ועל פי ההערכות תרשום רווחים נאים מנכסי MGM, באמצעות רשת

ההפצה שלה והקשרים שלה עם חברות של טלוויזיה בתשלום, שכן רכישת MGM תוסיף עוד 4,100 סרטים לספרייה. החברות מפיקות יחדיו גם את הסרט ההוביט, המבוסס על ספרו הידוע של טולקין.

 

MGM שנקלעה לחובות של 3.7 מיליארד דולר, העמידה עצמה למכירה בשנה שעברה ומשכה בתחילה התעניינות ערה ברחבי הוליווד ומעבר לה, מחברות כגון ניוז קורפ, ליברטי מדיה ו- AT&T, אולם בתאריך היעד שנקבע ליום שישי האחרון, נותרו במרוץ רק שלוש חברות.

 

החברה אישרה ש"מספר הצעות התקבלו" ובכוונתה לעבור עליהן בשבועות הקרובים. אולם MGM לא שללה עדיין את האפשרות שתמשיך לפעול כחברה עצמאית. האולפן קיווה למשוך הצעות הגבוהות מ-2 מיליארד דולר, אולם בפועל ההצעות נעות בין 1.2-1.5 מיליארד דולר, ובכך עולה האפשרות שמלווי MGM יעדיפו לפנות לפשיטת רגל במקום מכירה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x