$
תעשייה ופיננסים

ניוז קורפ מציעה להזרים סיוע כספי לאולפני MGM

ענקית התקשורת של רופרט מרדוק שוקלת במקביל למכור את מדד דאו ג'ונס לקבוצת CME

סוכנויות הידיעות 21:4530.01.10

ענקית המדיה ניוז קורפ שבשליטת רופרט מרדוק שוקלת להזרים כספי סיוע לאולפני מטרו־גולדווין־מייר (MGM) כדי לסייע להם לצמצם את חובם - כך לפי מקור אנונימי המקורב לנושא. ההצעה הלא מחייבת מניו קורפ, הבעלים של אולפני הטלוויזיה פוקס המאה ה־20, הוגשה במכתב בשבוע שעבר.

 

MGM,

מפיקת סרטי ג'יימס בונד, בודקת הצעות רכש פוטנציאליות בעודה כורעת תחת נטל חובות בהיקף של 3.7 מיליארד דולר. אולפני פוקס של ניוז קורפ מפיצים את גרסאות הדי.וי.די עבור MGM שבסיסה בלוס אנג'לס. כריס פטריקין, דובר פוקס, סירב להגיב לידיעה. ניוז קורפ חתמה על הסכם חשאיות עם MGM ב־15 בינואר, מה שמאפשר לה להתקדם עם הגשת ההצעה.

 

MGM אמרה בסוף השבוע כי קיבלה דחייה מהלווים על תשלום ריבית עד ל־31 במרץ. האולפנים, שנוסדו ב־1924, יצרו סרטים מונומנטליים בהם " הקוסם מארץ עוץ" ו"בן חור".

 

בתוך כך נודע כי קבוצת CME היא המועמדת המובילה לרכישת מדד דאו ג'ונס שבבעלות ניוז קורפ — כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל" בצטטו גורמים המקורבים לנושא. CME שבסיסה בשיקגו מנהלת את בורסת החוזים העתידיים הגדולה בעולם. מדד דאו ג'ונס נוצר ב־1896 על ידי צ'ארלס דאו. ב־2007, מרדוק רכש את דאו ג'ונס, הכולל גם את "הוול סטריט ג'ורנל", ב־5.2 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x