סגור

רן דנקר: "אני בן אדם לא מידתי"

כשרן דנקר צילם את הקליפ החדש שלו הוא הרגיש "ככלה ביום חופתה". הופעתו בעונה החדשה ב"אקס פקטור" תהיה הפעם הראשונה שישפוט מישהו, הוא היפוכונדר מוצהר שהיה רוצה לאכול פחמימות בלי להתפוצץ והוא עולה לבמה רק עם תחתונים מסוג ומצבע מסוים (אבל לא מגלה איזה)

איפה אנחנו תופסים אותך?
"בדירה ביפו בחדר המוזיקה שהוא סוג של המשרד שלי. זו שעת השנ"צ שלי אבל אני שומר על הבת שלי לילה שחולה".
איך ואיפה אתה שותה את הקפה שלך?
"בדרך כלל על הגג המשותף של הבניין. קפה שחור עם הל שאני מוסיף לו חצי כפית קפה נמס בלי חלב ובלי סוכר. למדתי את זה מהמורה שלי לפיתוח קול רחל הוכמן".
עם מי היית רוצה לשבת על בירה?
"כשאתה מעריץ מישהו הרבה פעמים מפחיד לשבת איתו. אתה עלול לחוות אכזבה, לרוב באשמתך כי בנית סביבו מיתוס".
על מה אתה עובד עכשיו?
"אני רץ עם המופע שלי והשבוע יצא הסינגל 'השמלה החדשה שלי', ואני מאוד מתרגש וגאה בו וגם בקליפ שלו. כי מעבר לזה שאני מתהלך בשמלה ברחוב הומה אדם, שזה מדהים, והרגשתי קצת כמו כלה ביום חופתה, אני חושב שזה שיר פופ מעולה, גם מבחינת המסר, השיר עוסק בחופש. בוקר אחד התעוררתי והיה לי ברור שלשיר הבא שלי יקראו כך אבל לא ידעתי מה התוכן, ומשם זה התחיל. אני מתעסק הרבה בעניין של הגדרות ויש בי איזו הבנה שאנחנו יצורים הרבה יותר רחבים מכפי שהתרגלנו חברתית. בקרוב גם עולה העונה החדשה של האקס פקטור שבה אני שופט לראשונה בחיי. ויש גם חזרות לפסטיגל בחנוכה, ובנוסף אני הפרזנטור של רנואר. לא דיגמנתי מאז 2005, וזה נחמד לחזור".
"לשיר החדש שלי קוראים 'השמלה החדשה שלי'. אני מתעסק הרבה בהגדרות, ויש בי איזו הבנה שאנחנו יצורים הרבה יותר רחבים מכפי שהתרגלנו חברתית"
מה השריטה שלך?
"קשה לי לשים אצבע על שריטה מסוימת כי השאר מאוד ייעלבו. ובכל זאת אני עולה להופיע רק עם תחתונים מסוג וצבע מסוים — ואני לא אגיד איזה. אמונה טפלה".
מה העצה הכי טובה שקיבלת?
"כשהתחלתי לעבוד על האלבום הקודם ישבתי בסשן עם יהלי סובול והוא אמר לי 'אתה חייב להפסיק לקדש את המוזיקה ופשוט לעשות אותה'. הרבה שנים דיברתי על אמנות והבנתי שהדיבור מרחיק אותי מהעשייה של הדבר עצמו".
איך אתה אוהב להעביר את שישי בצהריים?
“שישי בצהריים לא קיים אם אני לא ישן מינימום שעתיים וחצי שלוש. זה האושר וככל שיש יותר רעש מסביב, זה יותר טוב. אני אוהב לשמוע את הילדים ברחוב, להריח את הבישולים, הכל מסתדר לי בול".
איזה כוח על היית רוצה שיהיה לך?
"לאכול פחמימות לנצח ולא להתפוצץ".

באילו נסיבות יוצא לך לשקר?
"אני לא תופס מעצמי אדם מלומד. לא סיימתי 12 שנות לימוד ולא למדתי שום דבר בצורה מסודרת. כך מצאתי את עצמי בשיחות עם אנשים יודעי דבר ממציא דברים שלא לקחתי בחשבון שיש סיכוי שיעלו עלי. למשל, פעם שאלו אותי בראיון איזה ספר אני קורא עכשיו ואמרתי 'גתה' כי זה מה שראיתי על המדף. המראיין שאל איזה ספר של גתה ולא הצלחתי לקרוא את האותיות אז אמרתי שאני לא זוכר אבל זה יעלה לי, רק מאוחר יותר הבנתי שזו התנהגות מטומטמת — ושיותר לא אעשה זאת".
מי בעיניך האדם הכי סקסי?
"זה משתנה מיום ליום. כרגע זו השחקנית מרגרט קוואלי מהסדרה 'עוזרת בית'. משהו בפשטות שלה וכל דבר שהיא עושה סקסי בעיני. כבר לפני חמש שנים ראיתי אותה בפרסומת לקנזו וזה הרג אותי. ההשראה לקליפ של 'השמלה החדשה שלי' הגיעה מהפרסומת הזאת".
1 צפייה בגלריה
פנאי רן דנקר
פנאי רן דנקר
רן דנקר
(צילום: טל שחר)

למי ולמה אתה מתגעגע?
"לסבא שלי ולקיבוץ האון שהוא היה בין מייסדיו. כל פעם שאני מגיע לכנרת הוא נוכח שם. הוא היה דמות חשובה בחיי ואחד האנשים שגרמו לי להאמין בבני אדם, הוא אחראי על האזור הזה בלב שלי. יש לי זיכרון שלו יושב כל יום באותה שעה מצלם את השקיעה. כששאלתי למה הוא מצלם כל יום הוא ענה 'כי היום היא קצת אחרת'. אם לחזור לשאלה בהתחלה — אז אם הייתי יכול לשתות עם מישהו זה היה איתו".
איפה הכי היית רוצה לגור?
"זו שיחה שעולה בבית: מה הצעד הבא. האמת היא שאני בן אדם שאוהב להיות לבד, מספיק לי להיות עם המשפחה ואולי חבר או חברה לשעות מוגבלות, אז הייתי שמח לבית מפנק ביער עם חלונות זכוכית, שהטבע נכנס פנימה ומנהרה תת קרקעית שתיקח אותי לעבודה ולהופעות ואז בחזרה למבצר שלי. נשמע הגיוני?".
על מה אתה אוהב להוציא את הכסף שלך?
"אין משהו ספציפי אבל אני יכול להגיד שאני לא מידתי. פעם יכולתי להיכנס לאוזן השלישית ולצאת אחרי 20 דקות עם חבילה של 30 דיסקים ב־1,700 שקל. אם אני רואה מעיל באיטליה שהמוכר יגיד שהוא הכי חם ומפנק אני יכול למצוא את עצמי מוציא עליו 1,000 יורו. הבעיה הגדולה היא שזה קורה גם בתקופות שהבנק שלי או איתי (וייזר, בן זוגו — מנ"ש) לא מתים על זה".
מה היית רוצה לשנות בעצמך?
"את ההיפוכונדריה שלי. זה מאוד לא סקסי בעיני ואני מוכן להיפטר מזה עכשיו. קחו את זה".
על מה יש לך רגשות אשם?
“שלפעמים אני לא חבר מספיק טוב כמו שהייתי מצפה מחבר להיות, או בן מספיק טוב, או אבא מספיק טוב. אני מתקשה לשמור על קשרים עם אנשים, גם יקרים ואהובים לי".
מה אתה מחשיב כהישג הכי גדול שלך?
"שהיום אני יכול להיות ביחסים ולתת אמון, למרות שלא ראיתי בבית יחסים תקינים, וזה הישג ענק בעיני שיש לי משפחה ואני כולי מושקע בזה. אבל יש את אמא שלי שתמיד היתה נוכחת בחיים שלי, וגם אם מערכות היחסים שלה לא החזיקו מעמד היא תמיד היתה העוגן שלי ובשבילי היא לביאה".
מה מפחיד אותך?
"לא להיות נוכח. אני נוטה לברוח לשיטוט בדמיון והרבה פעמים זה בא על חשבון כאן ועכשיו".
מה עושה אותך מאושר?
"להופיע".
מה הכי חסר לך בחיים?
"השבוע פגשתי חבר ילדות שלא ישבנו יחד 20 שנה והבנתי שזה חסר לי ושבא לי לשבת עם חברי הילדות שלי לאיזה לילה, כמו פעם שהיינו שמים פינק פלויד וצוללים לשיחות נפש".
מה אתה מחשיב כנכס היקר ביותר שלך?
"הסקרנות שלי שאין לה גבול והתחושה התמידית שעוד לא הגעתי. אני אף פעם לא מרגיש שהגעתי למקום שאני יכול לסמן עליו וי. שנים זה עצבן אותי. היום אני מבין שזה נכס שמשאיר אותי ערני ופעיל".
איזו תכונה אתה הכי מעריך אצל החברים שלך?
"יושר והומור".
מי האמנים שהכי השפיע על יצירתך?
"ג'ים מוריסון וה־Doors, מייקל ג'קסון שאני חייב לו את השרוול הראשון בחיי, דייוויד בואי, שלום חנוך, פינק פלויד, איתי טיראן, נורה ג'ונס, טום יורק, אביב גפן ואבא שלי (השחקן אלי דנקר — מנ"ש). מהצעירים זה בילי אייליש וליל נאזX, כוכב פופ הכי מעניין, חתרני ואמיץ שיש בארה"ב היום, שובר כל טאבו אפשרי".
אם לא היית מוזיקאי שחקן וזמר, מה היית עושה?
"רופא. זה הולך טוב עם ההיפוכונדריה שלי, ואני חושב שזה חלק מזה. אני מאוד יורד לפרטים".

רן דנקר
  • גיל: 37
  • מקום מגורים: יפו
  • מצב משפחתי: נשוי + 2
  • זמר, מוזיקאי ושחקן. שירו "בית משוגעים" זכה בשיר השנה של גלגל"צ ורשת גימל. שופט בעונה החדשה של "אקס פקטור" שתעלה בקרוב ברשת 13. השבוע יצא הסינגל "השמלה החדשה שלי"