סגור

היוצר והשחקן צבי שיסל הלך לעולמו; "הצחיק אותנו עד הרגע האחרון"

היוצר, השחקן והבמאי צבי שיסל הלך לעולמו לאחר קריסת מערכות בגיל 75. שיסל היה חלק מחבורת "לול" המיתולוגית וכיכב בסרטים "שבלול" ו"מציצים"

היוצר והשחקן צבי שיסל הלך היום (ד') לעולמו לאחר קריסת מערכות, כך נמסר מבית חולים איכילוב. שיסל היה שחקן, מפיק קולנוע וטלוויזיה, תסריטאי, מפיק מוזיקלי ובמאי קולנוע. הוא היה חלק מחבורת "לול" עם אריק איינשטיין ואורי זוהר בשנות ה-70 ושיחק בכמה מסרטי הקאלט הישראליים ובהם "שבלול" ו"מציצים". כמו כן הוא גם הפיק כמה מאלבומיו של איינשטיין.

3 צפייה בגלריה
צבי שיסל נפטר
צבי שיסל נפטר
צבי שיסל
(צילום: שאול גולן)
דוד, בנו של צבי שיסל, אמר ל-ynet: "הוא הצחיק אותנו עד הרגע. היינו איתו עד היום בבוקר והוא הצחיק אותנו כמו תמיד. מטבע הדברים רגעי הפרידה לא היו פשוטים. הוא יצא בצורה שלווה והיה לנו את האבא הכי טוב והכי מדהים, וזכינו לראות תרבות ויצירה. היו לו חיים מעניינים ואנחנו תמיד נאהב אותו".


שיסל היה אחד השחקנים הבולטים בישראל בשנות ה-70. הוא שיחק בסרט "השכונה שלנו" בבימוי של אורי זוהר ובסרט "חצי חצי" בבימויו של בועז דוידזון. הוא היה אחד התסריטאים והמפיקים של חבורת לול, והוא שיחק בסרטים "מציצים", "עיניים גדולות" ו"שבלול". בנוסף הפיק עם אירק אינשטיין את התוכנית "סע לאט".
3 צפייה בגלריה
אריק איינשטיין ו צבי שיסל
אריק איינשטיין ו צבי שיסל
אריק איינשטיין וצבי שיסל
(אלונה איינשטיין)

עם היוודע דבר מותו, צחי נוי אמר ל-ynet: "אני המום מהדבר הזה. חבר טוב, הוא ביים אותי ב'סבבה' ועבדנו יחד תקופה ארוכה. הוא היה בן אדם מדהים. שטותניק אמיתי. מעמודי התווך של הקולנוע הישראלי אם אתה מסתכל על לול ומציצים, היה איש מדהים".


שר התרבות והספורט חילי טרופר הספיד את שיסל: "צבי שיסל, היה במאי ושחקן ישראלי יוצא דופן ובעל כישרון נדיר. טביעות אצבעותיו ויצירותיו נשארות בלב ישראלים רבים, שיודעים לצטט פנינים רבות שהוא יצר. לשיסל שמור מקום של כבוד בתרבות הישראלית. יהי זכרו ברוך".

3 צפייה בגלריה
מוני מושונוב ו צבי שיסל שנפטר
מוני מושונוב ו צבי שיסל שנפטר
מוני מושונוב וצבי שיסל
(צביקה טישלר)