סגור

אחרי ניל יאנג: גם ג'וני מיטשל מבקשת להסיר את שיריה מספוטיפיי

הזמרת הקנדית ביקשה שהמוזיקה שלה תוסר משירות הסטרימינג, בשל מידע שקרי שמופץ בו. "אנשים חסרי אחריות מפיצים שקרים שעולים בחיי אדם", כתבה. בשבוע האחרון ניל יאנג האשים את בעל הפודקאסט ג'ו רוגן על הצהרותיו נגד חיסון הקורונה, ולבקשתו שיריו הוסרו מהשירות

הזמרת ג'וני מיטשל הצטרפה לניל יאנג בכך שביקשה שהמוזיקה שלה תוסר מספוטיפיי בעקבות מידע שקרי בנוגע לקורונה שמפורסם בשירות הסטרימינג. "אנשים חסרי אחריות מפיצים שקרים שעולים בחיי אדם", כתבה הזמרת הקנדית בפוסט שהעלתה לאתר שלה.


ביום שני, ניל יאנג הודיע שעל פלטפורמת המוזיקה לבחור בינו, לבין שדרן הפודקאסטים ג'ו רוגן, שהואשם שהוא מפיץ מידע שקרי בנוגע למגפת הקורונה. בהודעה שמסרה אתמול אמרה מיטשל שהיא עומדת בסולידריות עם הזמר הקנדי-אמריקאי ניל יאנג, ועם "הקהילה המדעית והרפואית העולמית".
2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 4.6.20 השדר ג’ו רוגן
מוסף שבועי 4.6.20 השדר ג’ו רוגן
השדר ג’ו רוגן
(צילום: גטי אימג'ס)
יאנג ומיטשל ידועים כחברים כבר שנים רבות, ושניהם שרדו את מחלת הפוליו. שניהם נדבקו במחלה בשנות ה-50, לא הרבה לפני שהומצא החיסון למחלה. מיטשל צירפה להודעתה לינק למכתב שנחתם על ידי קבוצה של אנשי מדע ורפואה, שמבקר את ספוטיפיי על שהיא מארחת את הפודקאסט של רוגן. המכתב מאשים את רוגן בהפצת שלל טענות שקריות, ובניסיון לפגוע באמינות של הקהילות המדעית והרפואית.
ניל יאנג, שכתב קלאסיקות כמו Harvest Moon ו-Heart of Gold, האשים את ספוטיפיי ביום שני "בהפצת מידע שקרי לגבי החיסונים, שמסכן במוות את אלו שמאמינים למידע השקרי הזה שמופץ על ידה". ביום רביעי הסכימה ספוטיפיי להוריד את שיריו מהפלטפורמה, ואמרה שהיא מקווה שיחליט לחזור אליה בהקדם. היא גם הגנה על המוניטין שלה בהורדת מידע שקרי מהפלטפורמה. "יש לנו מדיניות מפורטת לגבי תוכן וכבר הסרנו יותר מ-20 אלף פרקי פודקאסטים שקשורים לקורונה מאז תחילת המגפה".

2 צפייה בגלריה
ג'וני מיטשל זמרת תסיר את השירים שלה מ ספוטיפיי
ג'וני מיטשל זמרת תסיר את השירים שלה מ ספוטיפיי
ג'וני מיטשל. הולכת בעקבות ניל יאנג
(צילום: רויטרס)

הפודקאסט של ג'ו רוגן הוא אחד הפופולריים ביותר בספוטיפיי, עם כ-200 מיליון הורדות בחודש. הפלטפורמה שילמה על פי דיווחים 100 מיליון דולר על הזכויות להשמעת הפודקאסט.