סגור
טום בריידי פוטבול
טום בריידי. יש לו הרבה מה ללמוד על הכדורגל האנגלי (צילום: Rick Scuteri / AP)

גול+טאץ' דאון: טום בריידי רכש נתח מבירמינגהם סיטי האנגלית

כוכב הפוטבול הפורש, שזכה שבע פעמים בסופרבול, הבטיח שינסה לעזור לקבוצת הכדורגל המשחקת בליגת המשנה לעלות בחזרה לפרמיירליג. לא נחש; גודל ההשקעה, אך לפי יו"ר הקבוצה, בריידי משקיע מלבד כסף גם את "המומחיות הנרחבת שלו"

טום בריידי, כוכב הפוטבול האמריקאי שהודיע השנה על פרישה, רכש נתח מקבוצת הכדורגל האנגלית ברמינגהם סיטי. בהצהרה שפרסם מסר כי הוא מעוניין לסייע לקבוצה המשחקת בעשור האחרון בליגת המשנה לשוב לליגה הבכירה (הפרמיירליג).
בריידי (45) שהכריז בפברואר שהוא תולה את הנעליים לאחר 23 עונות, נחשב לאחד מהקוורטרבקים המצליחים בהיסטוריית ה-NFL, וזכה שבע פעמים בסופרבול עם הקבוצות ניו אנגלנד פטריוטס וטמפה ביי באקנירס, וכן חמש פעמים בתואר ה-MVP.
"ברמינגהם סיטי היא קבוצה אייקונית עם היסטוריה עשירה ותשוקה, וזה כבוד גדול עבורי להיות חלק ממנה", מסר בריידי בהצהרה שפרסם, "הייתי במספר קבוצות מדהימות בתקופתי, ואני מחכה להביא את נקודת המבט שלי כדי ליצור הצלחה דומה פה בברמינגהם". עם זאת, בסרטון שפורסם בטוויטר הוא הודה שיש לו "הרבה ללמוד" על הכדורגל האנגלי, אך בתקווה הוא יצליח להעביר את מנטליות הניצחון שלו לקבוצה.
יו"ר ברמינגהם טום ווגנר כינה את ההשקעה של בריידי "הצהרת כוונות", ולדבריו הספורטאי המצליח "משקיע כסף, זמן ואת המומחיות הנרחבת שלו".
ברמינגהם סיטי לא חשפה את גודל ההחזקה שרכש או את הסכום שהשקיע, אך ציינה כי בריידי יעבוד עם הקבוצה בתחומים הקשורים לבריאות, תזונה, שיווק וניצול הזדמנויות מסחריות. השקעתו של בריידי מגיעה שלושה שבועות לאחר שקרן הגידור האמריקאית נייטהד קפיטול מנג'מנט רכשה החזקת שליטה במועדון. בריידי גם מושקע בקבוצת פיקלבול שבשליטת קרן הגידור.
ברמינגהם היא לא הקבוצה האנגלית היחידה מהליגות הנמוכות שמשכה השקעה מסלבריטאי אמריקאי. כך למשל, ריאן ריינולדס רכש את הקבוצה הוולשית רקסהם ב-2021, בעוד שכוכב הפוטבול ג'י.ג'י וואט רכש השנה החזקה בברנלי.