סגור
פורמולה 1 קבוצת אלפין ראיין ריינולדס
פורמולה 1. עכשיו גם ריינלודס בתמונה (צילום: Rudy Carezzevoli / AFP)

שם גז: ריאן ריינולדס משקיע בקבוצת פורמולה 1 של רנו

שחקן הקולנוע שבבעלותו קבוצת הכדורגל הוולשית רקסהאם רכש ביחד עם משקיעים נוספים 24% בקבוצת אלפין תמורת 218 מיליון דולר

שחקן הקולנוע ריאן ריינולדס, הידוע בזכות תפקידיו בסרטים כמו דדפול, הוא בין המשקיעים החדשים שרכשו אחזקה בקבוצת מרוצי הפורמולה 1 אלפין (Alpine), כך לפי דיווח בפייננשל טיימס.
משקיעים נוספים כוללים את רדבירד קפיטול פרטנרס, הבעלים של קבוצת מילאן והשחקן ההוליוודי מייקל בי ג'ורדן, כך שהקבוצה השייכת לרנו מוערכת כעת ב-900 מיליון דולר.
המהלך הוא חלק מהמאמצים של רנו לפתח מקורות הכנסה נוספים מקבוצת המרוצים שלה, כמו מרצ'נדייז. יצרנית הרכב הצרפתית מקווה שהשמות החדשים יעזרו לעורר יותר עניין ולהבליט את הנראות של הקבוצה לקראת השקה של דגמים חשמליים חדשים למותג רכבי הספורט אלפין.
לפי הדיווח, המשקיעים החדשים ישלמו סכום כולל של 200 מיליון יורו (218 מיליון דולר) עבור אחזקה של 24% בקבוצה. זוהי לא ההשקעה הראשונה של ריינולדס בספורט. ב-2020 הוא רכש את קבוצת הכדורגל הוולשית רקסהאם עבור 2.5 מיליון דולר ועזר לה למשוך תשומת לב הודות לתוכנית ריאליטי.
ההשקעה החדשה מגיעה שנתיים לאחר שברנו מיתגו מחדש את קבוצת המרוצים תחת השם אלפין, זאת בעקבות התלבטות האם להמשיך בכלל להתחרות בפורמולה 1 לנוכח הביצועים הפושרים. בשנה שעברה סיימה הקבוצה במקום הרביעי באליפות היצרנים של הפורמולה 1, אחרי רד בול, פרארי ומרצדס.
תחרות מרוצי המכוניות פורמולה 1 נהנית מעלייה בפופולריות הודות לסדרת הדוקו Drive to Survive בנטפליקס. בעקבות זאת מנסים המארגנים להתרחב לארה"ב והוסיפו בשנה שעברה מרוץ במיאמי שאליו מתוכנן להצטרף מרוץ גרנד פרי בלאס וגאס.