סגור

מסתמן ניצחון לאוהדי הכדורגל: הסופר-ליג מתפוררת

אחרי לחץ ציבורי עצום, נראה שליגת העל האירופית שהוכרז עליה רק ביום ראשון בלילה - מתמוססת. ניצחון גדול לאוהדים ולאופ"א


הסופר-ליג, כך מסתמן, קורסת ברעש גדול - פחות מ-48 שעות לאחר שהוכרזה. אחרי ביקורת ציבורית חסרת תקדים - מצד אוהדים, ממשלות, שחקנים, מאמנים ורוב קהילת הכדורגל האירופי - הקבוצות האנגליות, בהן סיטי וצ'לסי, נוטשות את רעיון הסופר-ליג, ויחד איתן ברצלונה ואתלטיקו מדריד הספרדיות. לפיכך נראה שהתוכנית להקים ליגת על אירופית לא תצא לפועל.


במועדונים שאמורים להצטרף לסופר-ליג - שחקנים, אוהדים, חברי צוות מקצועי - נשמעה ביקורת חריפה על המהלך. אד וודוורד, מנכ"ל מנצ'סטר יונייטד, התפטר מתפקידו. ויש דיווחים על כך שגם אנדראה אניילי, נשיא יובנטוס, התפטר.

3 צפייה בגלריה
שלט שתלו אוהדי ליברפול ב אנפילד נגד ה סופר-ליג
שלט שתלו אוהדי ליברפול ב אנפילד נגד ה סופר-ליג
שלט שתלו אוהדי ליברפול באנפילד נגד הסופר-ליג
(רויטרס)

ההתפטרויות, כך נראה, הן בגלל הכישלון בהקמת הסופר-ליג וכדי לאפשר את החזרה החלקה לחיקה של אופ"א וליגת האלופות, שאתמול פרסמה את הרפורמה המתוכננת שלה למפעלת.
הביקורות על התנהלות מייסדי הסופר-ליג - בעיקר נשיא ריאל מדריד, פלורנטינו פרס ואניילי - היא שהם נתנו לכולם "לספוג"; הוציאו את ההודעה בצורה רשלנית ולא הצליחו להבטיח דרך קדימה שנראית בת-קיימא. בטח אחרי שפריז סן ז'רמן ובאיירן מינכן יצאו נגד הסופר-ליג.

3 צפייה בגלריה
אוהדי צ'לסי מפגינים נגד הקמת ה סופר-ליג
אוהדי צ'לסי מפגינים נגד הקמת ה סופר-ליג
אוהדי צ'לסי מפגינים נגד הקמת הסופר-ליג
(EPA)

פרס אמר אמש: "החוזים עם הסופר-ליג הם מחייבים. אף אחד לא יכול לעזוב. כולנו נעבוד ביחד. כל המועדונים חתמו על החוזה ביום שבת. אין שום בעיה". עם זאת, נראה שהקבוצות האנגליות - בעיקר צ'לסי וסיטי (שפחות מתעניינות ברווחים) - החליטו לצאת מההסכמים והפעילו את עורכי הדין שלהן בנושא.
כרגע עוד אין הודעות רשמיות, אך אוהדים ברחבי אירופה חוגגים את הידיעות על התפוררות הסופר-ליג אחרי שהיתה באוויר פחות מ-48 שעות.


3 צפייה בגלריה
אנדראה אניילי נשיא ה-ECA ארגון המועדונים האירופאי ונשיא יובנטוס
אנדראה אניילי נשיא ה-ECA ארגון המועדונים האירופאי ונשיא יובנטוס
אנדראה אניילי
(צילום: רויטרס)