סגור
עמית ארז על רקע SPAR
עמית זאב על רקע SPAR (צילום: Spar)

בלעדי
חודשיים לאחר ההשקה: הזכיין של ספאר מצמצם שליש מהמטה

החנות היחידה של מותג הקמעונאות ההולנדי הושקה במרץ האחרון בכפר סבא בהשקעה של כ-10 מיליון שקל. ספאר: ״אנו מבצעים התאמות לאופי הפעילות החדש ומגייסים עובדים לסניף שייפתח בבאר-שבע"

צמצומים ברשת ספאר. כחודשיים לאחר שהשיק בישראל את מותג הקמעונאות ההולנדי ספאר, הזכיין עמית זאב פיטר כשליש ממטה החברה. כך נודע ל"כלכליסט". בין המפוטרים שני סמנכ״לים ושלושה עובדים נוספים מהמטה המונה 17 עובדים.
החנות היחידה של ספאר הושקה במרץ האחרון בכפר סבא בהשקעה של כ-10 מיליון שקל. החנות, בשטח של כ-2,500 מ״ר, כוללת מלבד כ-750 מוצרי המותג ההולנדי גם בית קפה, משתלה, "מערת בירה" ומסלול באולינג באורך מלא. בעת ההשקה מסר זאב, ששותפו הוא יצחק מירילשוילי (19.9%) כי בכוונתם לפתוח 9 חנויות נוספות נוספות, כשהיעד הסופי הוא 35 חנויות בחמש שנים והגדלת המגוון לכ-2,000 מוצרים בתוך כ-3 שנים.
הסיבה לפרק הזמן הארוך שחלף מאז קבלת הזיכיון ועד להשקת החנות היא ניסיון של זאב לצרף את שופרסל כשותפה. זאב חתם על הסכם עם שופרסל לפתיחת חנויות ספאר ושיווק מוצרי המותג שלה, כמענה להשקת קרפור שהבטיחה להוריד את מחירי המזון בישראל. הקושי של קרפור לממש את הבטחתה, וכן מגבלות שהטילה רשות התחרות על כניסתה של שופרסל לשותפות, הובילו לביטול ההסכם עם זאב ולעיכוב בהשקת החנות.
מספאר נמסר בתגובה: ״לאחר שנתיים של עבודה אינטנסיבית בהשקה המוצלחת של ספאר בישראל אנו מבצעים התאמות לאופי הפעילות החדש המאופיין בתפעול ושירות. לקראת השקת הסניף השני של ספאר שיוקם בבאר-שבע אנו עסוקים בהכפלת הצוות מ-100 ל-200 מנהלים ועובדים״.