סגור
בעל השליטה ב דיפלומט נעם וימן
נעם וימן, בעל השליטה בדיפלומט (צילום: קרן בן ציון)

בדרך להתקפלות? מוצרי דיפלומט לא התייקרו והיא המשיכה לספק מוצרים לחנויות 

מחירי מוצרי דיפלומט ושסטוביץ לא עלו כמתוכנן, לאחר שהקמעונאים ובראשם שופרסל הודיעו שלא יאשרו את ההתייקרות. ההערכה היא כי הדבר ישליך גם על ההתייקרות של קימברלי קלארק המתוכננת להיכנס לתוקף בעוד שבועיים

מחירי מוצרי דיפלומט ושסטוביץ לא עלו הבוקר (ב') כמתוכנן. זאת לאחר שספקים המשיכו את המשא ומתן עם הקמעונאים ובראשם שופרסל, שהודיעו שלא יאשרו את ההתייקרות. אפשר להעריך שהדבר ישליך גם על ההתייקרות הצפויה של קימברלי קלארק המתוכננת להיכנס לתוקף בעוד שבועיים.
המו״מ בין הרשתות לחברות צפוי להוביל לדחיית ההתייקרויות בכ-3 חודשים ואלה יעלו שוב על סדר היום לקראת החגים.
כזכור, בתחילת החודש שעבר הודיעה דיפלומט על ביטול ההנחות שהיא מעניקה לקמעונאים. מדובר במהלך המשקף התייקרות של כ-25%. החברה הסבירה צעד זה בהעלאת מחירים שספגה מספקי המוצרים. הודעת דיפלומט נמסרה ימים ספורים אחרי שהספקים קיבלו הודעה משופרסל ולפיה העמלות שהם משלמים לה על הפצת וסידור מוצריהן יעלו בכ-25%. על רקע זה אפשר להעריך שההתייקרות עליה הודיעה דיפלומט ומיד אחריה קימברלי קלארק ושסטוביץ, נבעה גם מההעלאת העמלה של שופרסל.
הלחץ הציבורי שהתעורר בשבוע שעבר סביב גל ההתייקרויות ושקיבל רוח גבית משופרסל אליה הצטרפו הקמעונאים נוספים, הוביל לכך שדיפלומט לא מימשה את האיום להפסיק לספק לרשת שלא תאשר את המחירון החדש והובילה לחזרתם של הצדדים לשולחן המו״מ.