סגור

פרשנות
בקסטרו הבינו: עדיף שסטטיק ישיר לנו דו"ח רווח והפסד

גם אם באיחור, אצל משפחת רוטר נפל האסימון והחברה החליפה דיסקט. תמונות של פרזנטורים צעירים ורעננים, הבינו שם, עדיפות על אלה של יו"רים ומנכ"לים, מוכשרים ככל שיהיו

משהו טוב עובר על קסטרו, וניתן לראות זאת לא רק בתוצאות העסקיות או בקפיצת המניה. די ברפרוף מהיר במצגת החברה כדי לעמוד על המהפך שעברה - והוא חורג הרבה מעבר לנתונים היבשים ומגיע עד ל־DNA שלה.
כל משקיע שכבר ראה בחייו חמש מצגות של חברות ציבוריות יודע שיקבל בשקף הראשון, שמגיע מיד אחרי ההערה המשפטית, את תמונות חברי ההנהלה והדירקטוריון. כך מקובל שנים, מאז שאיזה יועץ שמרן אמר שפרצופי מנהלים משדרים אמינות. המצגת הנוכחית של קסטרו שמרה על כללי הפורמט, רק עם שינוי קטן: את התמונות של הרוטרים והגביזונים החליפו אלו של אסי עזר, בר רפאלי, שלומית מלכה, שמלא, סטטיק ובן אל, מרגי ועוד יפים ואמיצים שלא הצלחתי לזהות מפאת היותי מודל שנות ה־70.
גם אם באיחור, אצל משפחת רוטר נפל האסימון והחברה החליפה דיסקט. תמונות של פרזנטורים צעירים ורעננים, הבינו שם, עדיפות על אלה של יו"רים ומנכ"לים, מוכשרים ככל שיהיו. בשורה התחתונה, בדרך לטרנארונד, התלתלים של מלכה הדיחו את אלו של גביזון.
1 צפייה בגלריה
רון רוטר קסטרו
רון רוטר קסטרו
רון רוטר, מנכ"ל קסטרו
(צילום: אביב חופי)
מילניילס מבינים את החשיבות של דו"חות כספיים ומשתמשים בהם בתבונה כדי להגביה את מסכי המחשב. עכשיו פרסום המצגת של קסטרו מאפשר למשקיעים הצעירים לחסוך מעצמם קריאה סיזיפית של עשרות ומאות עמודים, ולחמוק ממושגים הרוגי חיות כמו תקן IFRS 16 ו־EBITDA. קהל המשקיעים החדש של קסטרו משווע לתקצירים וזועק אמ;לק, וקסטרו משיבה לו עם שתי מצגות בחצי שנה, אחרי שתיקה של ארבע שנים. מצגת היא אמ;לק של דו”חות כספיים. נכון, מקבלים בה בעיקר את המידע שהחברה מבקשת להדגיש, לא את הנתונים שהיתה רוצה להצניע. אבל היי, זה מגיע ארוז יפה עם הרבה תמונות בצבע. ואפשר לקרוא את זה.
במצגות ישנות יותר קסטרו עשתה כבוד למסורת: תמונה עדכנית של חנות ברשת, "אבני הדרך" ההיסטוריות של החברה, צילום בשחור לבן של החנות הראשונה באלנבי. כל אלו נעלמו מהמצגת החדשה. מורשת הקרב של משפחת קסטרו הוחלפה בגרף של ערוץ האונליין וטבלה עם מספר העוקבים באינסטגרם ובפייסבוק.
במחזמר “כנר על הגג” טוביה החולב שר "בזכות המסורת הצלחנו לשמור על שיווי המשקל שלנו". במקרה של קסטרו שיווי המשקל התערער דווקא בגלל המסורת, וכדי להתייצב נכפה עליה להתחדש. המיזוג עם הודיס הצעירה היה שלב ראשון, המינוי של רון רוטר למנכ"ל היה השלב השני, והמיקוד באונליין וברשתות החברתיות הוא השלב האחרון. המהפך יושלם כשסטטיק ובן אל יעלו לייב בטיקטוק עם תקציר בחרוזים של דו"ח רווח והפסד.