סגור

מחיתולים ועד מוצרי ניקוי: גם קימברלי קלארק מייקרת את מוצריה

עליית המחירים בשיעור של 4.4%-7.4% תחול גם על מוצרי הנייר, המגבונים וההיגיינה ותכנס לתוקף בעוד חודש וחצי. קימברלי קלארק: "נרשמה עלייה חדה ומתמשכת במחירי חומרי הגלם"

שבוע אחרי שנחשף בכלכליסט כי חברת מוצרי הנייר והנקיון שניב מעלה מחירים בכ-12%, מצטרפת קימברלי קלארק למהלך. החברה הודיעה היום לקמעונאים, על עליית מחירי המכירה במרבית מוצריה בשיעורים של בין 4.4% ל-7.4%.


קימברלי קלארק מייצרת חיתולים חד פעמיים, מגבונים, נייר טואלט ומוצרים נוספים בקטגוריית הנייר, וכן את מוצרי המותג ניקול. בחברה מסבירים כי חומר הגלם של המוצרים, בפרט תאית לנייר שהוא חומר ספיגה לחיתולים, התייקר בשיעור של בין 20%-30%. התייקרות חומרי הגלם מתווספת לעלייה חדה בעלויות היבוא והשינוע הימי. מחיר מכולה מהמזרח הרחוק עלה טרום משבר הקורונה כ-2000 דולר וזינק לכ-10,000 דולר.
עליית המחירים תחול על מוצרי הנייר, החיתולים המגבונים, ההיגיינה ומוצרי ניקול ותכנס לתוקף בעוד חודש וחצי.

1 צפייה בגלריה
חיתול חיתולים חיתולי האגיס חוגלה קימברלי
חיתול חיתולים חיתולי האגיס חוגלה קימברלי
חיתולי האגיס של קימברלי

בספטמבר 2018 ביצעה קימברלי קלארק עליית מחירים באמצעות הקטנת אורך נייר הטואלט והפחתת מספר החיתולים והמגבונים באריזות, שלושה חודשים לאחר שכבר העלתה מחירים בקטגוריית הנייר של 7% עד 10%.
עליית המחירים של קימברלי מתווספת להודעות של חברות אחרות במשק שכבר ביצעו עליית מחירים. כך חברת שניב, יצרנית ישראלית למוצרי נייר, הודיעה על עליות מחיר של עד 15%, תדיראן הודיעה לפני כשבוע על עליית מחירי המזגנים ב-9% גם כן בשל התייקרות חומרי הגלם, לאחר שאלקטרה, טורנדו וברימאג הקדימו להעלות מחירים כבר בחודש פברואר בשיעור של עד 10%. חברת שמן תעשיות הודיעה על כוונה להעלות את מחיר השמן, וגם בענף החלב מתכוננים להתייקרות מחירים בשל עליית מחיר החלב הגולמי.