$
חדשות נדל"ן

ראש עיריית רמת גן לתושבים: "האם להמשיך בהעסקת דב צור כיועץ חיצוני?"

זאת לאחר שהעיריית שכרה את ראש עיריית ראשל"צ לשעבר, החשוד בקבלת שוחד, לייעץ לה בנושאי פיתוח העיר והסכמי הגג שחתמה; שאמה הכהן: "חוקית אין מניעה ככל הנראה להעסיקו כיועץ הדילמה היא במישור של אמון הציבור"

בילי פרנקל 14:0928.03.19

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, פנה היום (ה') לציבור ושיתף אותו בשאלת המשך העסקת ראש עיריית ראשון לציון לשעבר דב צור, כיועץ חיצוני, לאחר שהמשטרה המליצה לאחרונה להעמידו לדין על שוחד.

 

 

 

ב"כלכליסט" פורסם אתמול כי צור נשכר על ידי עיריית רמת גן לייעץ לה בנושאי פיתוח העיר והסכמי הגג שחתמה, בהיקף התקשרות של לפחות 60 שעות בחודש, בכפוף לתנאי החשב הכללי באוצר.

 

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן

  

בפוסט שפרסם בפייסבוק הוא ציין כי שירותיו של צור נשכרו טרם פרסום המלצות המשטרה, ופירט באשר לסוגיה לשמה רכשו את שירותיו – ניהול המו"מ מול האוצר במטרה להגדיל את תקציב הפיתוח לבניית ושיווק שכונת הענק המתוכננת באזור בית החולים תל השומר.

 

"בניגוד לעבר אצלנו שלטון החוק ואמון הציבור ניצבים מעל ולפני הכל ולכן אשמח לעמדתכם ביחס לדילמה הבאה - האם העובדות שאתאר בפניכם פוגעות באמון הציבור?", כותב שאמה הכהן.

 

 

דב צור, חשוב בפלילים דב צור, חשוב בפלילים צילום: אוראל כהן

 

עוד מציין ראש העיירה כי "בעירייה לא היה ואין שום בעל נסיון בהסכמי גג מול המדינה ולכן ביקשנו לשכור יועץ. מכל כיוון חזר ועלה שמו של דב צור ראש עיריית ראשל"צ לשעבר כמומחה לדבר שהצליח להשיג עבור עירו הישגים חסרי תקדים שלפיהם רמת גן תקבל עוד מאות מיליונים מהמדינה. (פעם

אחרונה שפגשתי או שוחחתי אישית עימו היתה בשנת 2013). העירייה שכרה את שירותיו ולאחר מכן פורסמו המלצות המשטרה להעמידו לדין בגין שוחד.

 

בהמשך מציין ראש העיר, כי "חוקית אין מניעה ככל הנראה להעסיקו כיועץ הדילמה היא במישור של אמון הציבור. תמיד יהיו גורמים שלא אוהבים אותו כראש עיר לשעבר או לא אוהבים אותי כראש עיר מכהן שיעשו מהעניין מטעמים. לי אין ספק שמקצועית דב צור הוא היועץ הטוב ביותר למשימה האסטרטגית הזו, שיגדיל את הכנסות ופיתוח העיר בסכומים אדירים, אבל ממול ניצב המחיר של אמון הציבור בעירייה שמבחינתי אין לו מחיר שכן אמון הציבור שווה יותר מכל סכום ותקציב… מכאן השאלה היא האם אתם כתושבים חושבים שבנתונים שהצגתי נכון להמשיך להעסיקו עד להכרעת הפרקליטות או שהדבר יפגע באמון הציבור ויש להפסיקה מיידית?".

 

מעיריית רמת גן נמסר: "ראש העיר החדש מיומו הראשון משתף את הציבור בשאלונים ומבקש את עמדת התושבים לגבי החלטות קטנות כגדולות, טבעי וקל וחומר שיעשה זאת בשאלה שעוסקת נטו ברגשות ואמון הציבור. אין שום מחאה בעיר וראש העיר החדש כבר הציע יותר מפעם אחת לאופוזיציה המתוסכלת ללכת בכל עת מחדש לבחירות לאור פופולריות שיא ושביעות הרצון חסרת התקדים של התושבים מההנהגה החדשה".

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x