$
משפט

תחת עננה: רמת גן שכרה את דב צור כיועץ להסכמי הגג

זאת במקביל לפרסום המלצת המשטרה להעמיד לדין את ראש עיריית ראשל"צ לשעבר צור על שוחד, בפרשה שבה חשודים גם ח"כ דוד ביטן וארנון גלעדי; מעיריית רמת גן נמסר: "עם הודעת המשטרה נקבע דיון בנושא, ההשלכות המשפטיות והציבוריות ייבחנו וההחלטה תתקבל בקרוב"

גולן חזני 17:0027.03.19

דב צור, ראש עיריית ראשון לשעבר שהמשטרה המליצה לאחרונה להעמידו לדין על שוחד, נשכר על ידי עיריית רמת גן לייעץ לה בנושאי פיתוח העיר והסכמי הגג שחתמה. ל"כלכליסט" נודע כי היקף ההתקשרות הוא לפחות 60 שעות בחודש, בכפוף לתנאי החשב הכללי באוצר.

 

צור הוא בין החשודים המרכזיים בפרשה שחוקרת היחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433. בתחילת החודש הודיעה היחידה כי הסתיימה חקירת הפרשה, המכונה תיק 1803 ועוסקת בחשד כי בשנים 2017-2011 קיבלו ח"כ דוד ביטן, המשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי וצור טובות הנאה מגורמים פרטיים - ביניהם חברת דניה סיבוס והמנכ"ל שלה רונן גינזבורג, רשת כלבו מזון, יזמי נדל"ן, קבלנים ועוד - ובתמורה פעלו לקידום האינטרסים של גורמים אלה. המשטרה המליצה להעמיד לדין על שוחד את צור, ביטן וגלעדי, כאשר ממצאי החקירה הועברו לפרקליטות מיסוי וכלכלה שתקבל החלטה בנושא.

 

דב צור- ראש עיריית ראשון לציון לשעבר דב צור- ראש עיריית ראשון לציון לשעבר צילום: אוראל כהן

 

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "העירייה חתמה עם דב צור על הסכם ייעוץ לעניין הסכם הגג עם רשות מקרקעי ישראל, בהיותו בעל ידע ונסיון מוכח ומעשי בעניין (לפני שנה נחתם הסכם גג לקידום פרויקטי התחדשות עירונית בעיר בין הרשות להתחדשות עירונית לבין העירייה, שעל פיו תקבל העירייה סיוע בהיקף עשרות מיליוני שקלים להקמת תשתיות וקליטת האוכלוסייה שתתווסף - ג"ח).

 

"עם פרסום המלצת משטרת ישראל, זומן דיון לבחינת ההשלכות המשפטיות והציבוריות של החלטת ממשלת ישראל, והחלטה בעניין תתקבל בקרוב".

 

בבחירות המוניצפליות שהתקיימו בנובמבר הפסיד צור את ראשות עיריית ראשון לציון, תפקיד שמילא במשך עשור, לרז קינסטליך. בראש עיריית רמת גן עומד כרמל שאמה־הכהן שבאותן בחירות הדיח את ישראל זינגר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x