$
משפט

במשטרה חושדים: שתי חברות ציבוריות העבירו כספי שוחד לח"כ ביטן

התפתחות דרמטית נוספת בתיק 1803: ל-ynet נודע כי במשטרה חושדים כי שתי חברות ציבוריות העבירו במסווה שוחד לח"כ דוד ביטן - אחת מהן בסכום של 300 אלף שקל. הכספים, על פי החשד, הועברו ליו"ר הקואליציה לשעבר דרך חנות הרהיטים של מקורבו משה יוסף

אלי סניור, ynet וזוהר שחר לוי 16:5802.01.18

פרטים חדשים בתיק 1803. לאחר שהיום (ג') חלה התפתחות משמעותית בחקירת פרשת השחיתות בראשל"צ, שעלולה לסבך את ח"כ דוד ביטן, ל-ynet נודע כי במשטרה חושדים במקביל כי שתי חברות ציבוריות העבירו שוחד ליו"ר הקואליציה לשעבר - אחת מהן בסכום שהגיע ל-300 אלף שקל.

 

 

 

בכירים באחת מהחברות הציבוריות צפויים להיחקר או למסור עדות בפרשה 1803 לאחר שעלה חשד כי מכספי החברה שולם שוחד לח"כ דוד ביטן - דרך "איש הכספים" שלו ומקורבו - משה יוסף. על פי החשד שעלה בחקירה, יוסף קיבל כספים מנציגי אותה חברה קבלנית ציבורית וככל הנראה כנגד הכספים הנפיק חשבוניות תחת ייעוץ נדל"ן. הכספים, לפי החשד, הועברו לביטן. בתמורה, כך נודע ל"כלכליסט", ביטן קידם  פרויקטים של החברה.

 

יוסף התייצב בשעות הצהריים למסור עדות במשרדי להב 433, והערכה היא שהוא יספר לחוקרי המשטרה על חשדות שלפיהם שתי חברות ציבוריות העבירו כספי שוחד במסווה דרך חנות הרהיטים שבבעלותו, וזה ניפק להן חשבוניות פיקטיביות.

  

בין החברות שמעורבות על פי החשד בפרשה ישנה חברה קבלנית ידועה. לפי המידע שנמצא בידי במשטרה, אחת החברות העבירה סכום של 300 אלף שקל למשה יוסף בתמורה לחשבונית פיקטיבית, וכסף זה, כך חושדים החוקרים, הועבר לחשבונו של ביטן. במשטרה חושדים כי הכסף נועד לקדם פרויקט בנייה של החברה בראשון לציון.

 

כאשר יוזמנו בכירי החברה לחקירה, תצטרך המשטרה לעשות זאת בתיאום עם הרשות לניירות ערך, שכן הודעה בעניין חייבת לעבור לבורסה לטובת המשקיעים. 

דוד ביטן בכנסת לפני חודש דוד ביטן בכנסת לפני חודש צילום: אלכס קולומויסקי

 

בנוסף לכך חושדים במשטרה כי משה יוסף מחזיק במידע על עסקאות שוחד נוספות, כאלה שלא בוצעו במשרדו אל מול המצלמות. יוסף, מלווה בעורכי דינו אילן סופר, גיל דחוח וגלית רוטנברג, נמצא בשעות האחרונות בלהב 433 ומוסר עדות מפורטת על פי שאלות החוקרים. 

 

לפי המשטרה, פרשת החשד לשחיתות בראשון לציון נחקרת כבר כשנה וחצי. במסגרת הפרשה נחקר ביטן כמה פעמים בחשד לעבירות שוחד. בחקירתו האחרונה הוא שמר על זכות השתיקה. היום היה ביטן אמור לשוב לחדר החקירות במשרדי להב 433, אך החקירה נדחתה בשל ההצבעה על חוק המרכולים. ההחלטה התקבלה לפני שהיה ידוע כי ההצבעה על החוק תידחה.

 

גם ראש העיר ראשון לציון דב צור חשוד בפרשה ואף נעצר בגינה. המשטרה ביקשה אתמול להרחיק את צור מהעירייה לעוד ארבעה חודשים. כמו כן ביקשה המשטרה להרחיק מהעירייה גם את סגנו של צור, אייל מושיוב. צור התנגד לבקשה באמצעות עורכי דינו, גיורא אדרת וטל שפירא, וביום חמישי הקרוב יתקיים בנושא דיון בבית המשפט.

  

בחקירה האחרונה שלו שמר כאמור ביטן על זכות השתיקה ולא השיב לשאלות החוקרים. החוקרים רצו שביטן יספק להם רשימה של כל המוזמנים לחתונת בתו, אולם הוא לא מסר אותה מחשש שהמסמך יודלף. במשטרה מבינים כי ח"כ ביטן יסכים לתת את הרשימה בכפוף לצו איסור פרסום שיוצא עליה, אולם זו טרם הסכימה לכך.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x