$
חדשות נדל"ן

אפריקה בונה שני בניינים נוספים ברומניה

עלות הפרויקט סמוך לקניון קוטרוצ'ן בבוקרשט מוערכת ב־50 מיליון יורו, 80% מתוכם מומנו על ידי בנק לאומי

דותן לוי 08:2212.10.15
חברת אפריקה ישראל מקימה בימים אלה את שני הבניינים האחרונים על הקרקע שלה ברומניה, סמוך לקניון קוטרוצ'ן בבוקרשט. מדובר בבניינים 4 ו־5 שישמשו למשרדים ויתנשאו לגובה 11 קומות כל אחד. בסך הכל שטח שני הבניינים עומד על כ־32 אלף מ"ר.

אבי ברזילי, משנה למנכ"ל אפריקה ישראל ומנכ"ל אפ"י אירופה אבי ברזילי, משנה למנכ"ל אפריקה ישראל ומנכ"ל אפ"י אירופה

 

מלבד שטחי המשרדים יכללו הבניינים יחד 172 חניות בחניון משותף לכל הבניינים, נוסף על חניון עילי צמוד. עלות הפרויקט מוערכת ב־50 מיליון יורו, שמתוכם המימון לפרויקט שנתן בנק לאומי רומניה עומד על 39 מיליון יורו, וההון העצמי של החברה עומד על כ־10 מיליון יורו. אפריקה החלה בבניית הפרויקט מהון עצמי בלבד, והמימון לו נסגר רק בעת האחרונה, כאשר הגיעה הבנייה לקומה השישית. הצפי הוא כי הפרויקט יסתיים עד סוף 2015 תחילת 2016.

 

השטח שעליו נבנה הפרויקט הוא חלק מחטיבת קרקע שנרכשה על ידי אפריקה ומשתרעת על 120 דונם. עד כה נבנו עליה הקניון ושלושה בנייני משרדים שמושכרים במלואם. דמי השכירות באזור זה עומדים על כ־14 יורו למ"ר. לפי אפריקה הגיעה התשואה שלה על המשרדים לכ־7.75% בסוף 2014. עוד נכתב כי בשנה זו נבנו בבוקרשט 121 אלף מ"ר של שטחי משרדים, והם מושכרים בתפוסה של 86.7%.

 

אבי ברזילי, משנה למנכ"ל אפריקה ישראל ומנכ"ל אפ"י אירופה, אישר את הפרטים ואמר כי מדובר בפרויקט שנבנה בלוחות זמנים קצרים על ידי חברת דניה סיבוס, שבנתה גם את הקניון הסמוך. לדבריו ייבנו הבניינים בתוך 13 חודשים ויושכרו בעיקר לחברות בינלאומיות, שמהן מגיעים עיקר הביקושים לכלל המתחם. את בנק לאומי ייצג עו"ד רוני בר־ניר ממשרד פירון. את אפריקה ישראל ייצג עו"ד גל אורן ממשרד ברנע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x