$
בורסת ת"א

חשד להעלמות מס: כתב אישום נגד 3 עובדי אפריקה ישראל ברומניה

מדובר בעובדים רומנים בחברה בת של אפריקה נכסים המחזיקה בזכויות קניון קוטרוצ'ן, אחד הנכסים המרכזיים של החברה במזרח אירופה

אורן פרוינד 10:4511.10.15
עוד חברה ישראלית מסתבכת עם הרשויות ברומניה. לאחר ששפיר הנדסה הודיעה בשבוע שעבר כי הפקידה ערבות בנקאי של 51 מיליון שקל כנגד הליך משפטי שתנהל נגדה ברומניה, היום (א') מדווחת אפריקה נכסים, החברה הבת של אפריקה ישראל שמחזיקה נדל"ן מניב בישראל ובמזרח אירופה, על הגשת כתב אישום כנגד שלושה מעובדיה ברומניה בחשד לעבירות של העלמות מס.

 

מדובר בשלושה עובדים רומנים בחברה בת של אפריקה נכסים המחזיקה בזכויות קניון קוטרוצ'ן, אחד הנכסים המרכזיים של החברה במזרח אירופה שרשום בספריה בשווי של 404 מיליון יורו. עוד בשנת 2014 טענו הרשויות ברומניה כי החברה חייבת בתשלום מס רכוש נוסף של 4.6 מיליון יורו שלא שולם לטענתם. החברה טענה מנגד כי לפי הבדיקות שלה היא אינה חייבת דבר מעבר למה ששולם.

 

ביולי 2014 החליטו הרשויות ברומניה להפעיל שרירים ופתחו בהליכים פליליים כנגד החברה הבת המחזיקה בנכס ושלושה מעובדיה בגין ביצוע עבירה פלילית של התחמקות ממס. במקביל הם הוסיפו דרישה לחוב נוסף של 68 אלף יורו בגין אגרות בניה. היועצים המשפטיים של אפריקה נכסים התנערו מתשלום המס וטענו כי "במהלך קבלת ההחלטות של הרשויות ברומניה נפלו פגמים מהותיים ובכלל זה עם חוקיותו של הליך החקירה" ולכן בכוונתם לפנות לערכאות שיפוטיות במטרה לבטל את ההחלטות וההליכים הפליליים.

 

בינתיים הניסיונות האלו לא צלחו, ואתמול הוגש כתב אישום כנגד שלושת הבכירים. כך או כך, אפריקה נכסים מעדכנת כי להליך לא צפויה השפעה מהותית על מצבה הכספי. קניון קוטרוצ'ן רשום בספרי החברה בשווי של 404 מיליון יורו. הוא הניב NOI של 7.7 מיליון יורו ברבעון השני של 2015 בדומה לרבעון הראשון. בשנת 2014 הוא הניב NOI של 29 מיליון יורו. שיעור התפוסה של הקניון עומד על 98.3% ודמי השכירות הממוצעים שלו עומדים על 30.7 יורו למטר בדומה למצב בשנת 2014.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x