$
בורסת ת"א

רבעון חלש לאפריקה של לבייב: הפסידה 179 מיליון שקל

החברה נאלצה להתמודד ברבעון השני עם המשך המשבר הכלכלי ברוסיה ועם מגמת ההפסד שהשאיר אחריו המנכ"ל היוצא של אפריקה תעשיות אבי מוטולה

אורן פרוינד 15:0127.08.15

קבוצת אפריקה ישראל מסכמת את הרבעון השני של 2015 עם הפסד המיוחס לבעלי המניות של כ-179 מיליון שקל - פי 2.7 מההפסד שנרשם ברבעון המקביל אשתקד. אפריקה ישראל, שפועלת בתחום הנדל"ן והתשתיות בישראל וברוסיה ובתחום התעשייה באמצעות נגב קרמיקה, נאלצה להתמודד ברבעון השני עם המשך המשבר הכלכלי ברוסיה והמשך מגמת ההפסד שהשאיר אחריו המנכ"ל היוצא של אפריקה תעשיות אבי מוטולה.

 

הרווח מהשכרה והפעלת נכסים (פעילות הנדל"ן של הקבוצה) הסתכם ברבעון השני ב-149 מיליון שקל, ירידה של 13% לעומת הרבעון המקביל. הירידה נובעת בעיקר מפעילות החברה ברוסיה וליתר דיוק ממקניון "אפימול" במוסקבה, שרשם במחצית הראשונה של 2015 ירידה של 32% בהכנסות משכירות ל-38.5 מיליון דולר. הצורך של אפריקה ישראל במזומנים הביא אותה למכור את קניון פארדוביצה בצ'כיה בחודש נובמבר 2014, והעדר התוצאות שלו ברבעון השני של 2015 תרם גם הוא לירידה לצד היחלשות היורו מול השקל.

 

גם בפעילות התעשייה, שמרוכזת תחת חברת אפריקה תעשיות וכוללת את חברת נגב קרמיקה, המשיכה אפריקה לדמם. הרווח מפעילות התעשייה הסתכם ברבעון בכ-12 מיליון שקל, מחתית מהרווח ברבעון המקביל.

 

כתוצאה מההפסד, ההון העצמי של אפריקה ישראל הסתכם בסוף הרבעון בכ-2.5 מיליארד שקל, ירידה של 14% לעומת ההון העצמי בסוף שנת 2014. מעבר להפסד, הירידה בהון העצמי נובעת גם מהשפעת המט"ח על התאמות הנובעות מתרגום דוחות כספיים של פעילויות חוץ בהיקף של כ-187 מיליון שקל ברבעון השני.

 

גם מבחינת הנזילות מצבה של אפריקה אינו מזהיר. תזרים המזומנים שלה מפעילות שוטפת הסתכם במהלך הרבעון השני בכ-174 מיליון שקל, ירידה של 28% לעומת התזרים ברבעון המקביל. יתרות הנזילות של החברה (סולו מורחב) הסתכמו בסוף הרבעון השני בכ-505 מיליון שקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x