$
שווקי חו"ל

השלכות המשבר ברוסיה: אפי פיתוח הפסידה 33 מיליון דולר

החברה המרכזת את פעילות אפריקה ישראל ברוסיה רשמה במחצית הראשונה של 2015 פגיעה ריאלית בפעילות הנכסים: הכנסות השכירות של קניון אפימול ירדו בתקופה זו ב-32% ל-38.5 מיליון דולר

אורן פרוינד 12:5925.08.15

המשבר הכלכלי ברוסיה הכה בחוזקה בחברת אפי פיתוחהנסחרת בלונדון, הזרוע של קבוצת אפריקה ישראלברוסיה. בניגוד לרבעונים קודמים בהם ההשפעה של המשבר ברוסיה התבטאה בעיקר בהפחתות שווי של הנכסים בעקבות הריבית הגבוהה במדינה, הפעם מדובר בפגיעה ריאלית מוחשית בהכנסות וברווחים.  

ההכנסות משכירות של אפי פיתוח ירדו במהלך המחצית הראשונה של 2015 ב-33% ל-50.4 מיליון דולר. קניון אפימול, הנכס המרכזי של החברה ברוסיה, רשם ירידה של 32% בהכנסות משכירות במחצית הראשונה לסכום של 38.5 מיליון דולר. הירידה נרשמה למרות עלייה של 19% במספר המבקרים בקניון במחצית השנייה של 2015 לעומת התקופה המקבילה.

 

בשורה התחתונה דיווחה אפי פיתוח על הפסד של 33.2 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2015 לעומת רווח של 3.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

 

לב לביב, בעל השליטה בקבוצת אפריקה ישראל ויו"ר הדירקטוריון, התייחס לדוחות ואמר " אנו נמצאים בתוך סביבה מאתגרת ובמצב של מקרו-כלכלי מתמשך שמבשר חוסר ודאות. המיקוד שלנו במחצית הראשונה של השנה היה בגורמי הניהול שבשליטתנו . בקניון אפימול, תמכו השוכרים שלנו דרך מספר יוזמות שיווק שהביאו לצמיחה חזקה במספר הנכנסים לקניון. הקטנו את עלויות התפעול שלנו והוצאות אחרות".

 

קניון אפימול במוסקבה קניון אפימול במוסקבה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x