סגור

המדינה התקפלה: דירות על שפת אגם מונפורט יימכרו ב-1.2 מיליון שקל

אמש נסגר המכרז לבניית שכונת מגורים שתכלול 509 דירות על שפת האגם במעלות תרשיחא. הדירות יימכרו בשוק החופשי, כפי שדרש ראש העיר, ולא במחיר מופחת כפי שביקשה התוכנית המקורית של רמ"י, שבמסגרתה המדינה היתה אמורה לסבסד חלק מעלות הקרקע והדירות נמכרות בהנחה

המדינה התקפלה. אתמול (רביעי) נסגר מכרז לבניית שכונת מגורים עם 509 דירות על שפת אגם מונפורט במעלות תרשיחא. הדירות ימכרו בשוק החופשי, כפי שדרש ראש העיר ארקדי פומרנץ ולא במחיר מופחת כמו התוכנית המקורית של רשות מקרקעי ישראל, שמסגרתה המדינה מסבסדת חלק מעלות הקרקע והדירות נמכרות בהנחה.
כאשר פורסם לראשונה המכרז הזה במתכונת המוזלת בנובמבר 2020 אמר פומרנץ לכלכליסט "אקטע את ידי לפני שאחתום על תוכנית שמחזירה את מעלות תרשיחא להיות מעברה" ואף איים כי לא יאפשר להוציא היתרי בנייה. החשש שלו היה כי מכרז כזה יניב מעט הכנסות לרמ"י ולעירייה ולכן ההשקעה בפיתוח התשתיות תהיה נמוכה.

2 צפייה בגלריה
פרגולה הצללה צל אגם מונפורט מעלות
פרגולה הצללה צל אגם מונפורט מעלות
פרגולה הצללה צל אגם מונפורט מעלות
(צילום: אלעד גרשגורן)

דירות על שפת האגם ב-1.2 מיליון שקל

בסופו של דבר המדינה השתכנעה, המכרז במתכונת שוק חופשי לכל המרבה במחיר נסגר אמש ונקבע כי חברת מגידו של יגאל קרני זכתה ב-3 מגרשים שבהם בסך הכל 344 דירות, היא תשלם עבור כל המגרשים כ-114 מיליון שקל כולל פיתוח. ב-2 מגרשים נוספים זכתה חברת ספייס, שתבנה 165 דירות לאחר שתשלם עבור הקרקע והוצאות הפיתוח כ-49 מיליון שקל.
הביקוש למגרשים היה גבוה, לכל אחד מהם הוגשו מעל ל-10 הצעות. ההצעות הזוכות גבוהות פי 3 ויותר מהערכת השווי הראשונית של שמאי רשות מקרקעי ישראל.
מחיר הדירות החזוי גבוה מהמחיר שאותו שאפה להשיג המדינה, אך כמובן נמוך בהרבה ממחירי הדירות באזור הביקוש.
צבי וויינר מנכ"ל חברת מגידו מעריך בשיחה עם כלכליסט כי מחיר הדירות הזולות בפרויקט יהיה כ-1.2 מיליון שקל. הוא כולל בנייני בני 7 קומות, 3 קומות ו-68 צמודי קרקע שבהם אפשרות להקמת יחידת אירוח.

2 צפייה בגלריה
מעלות תרשיחא גליל מערבי אגם מונפורט
מעלות תרשיחא גליל מערבי אגם מונפורט
אגם מונפורט
(צילום: יפה רזיאל)