סגור

בפחות ממיליון שקל: בית ילדותו של ג'ורג' הריסון יוצע למכירה פומבית

הגיטריסט של הביטלס עבר לבית ברחוב אפטון גרין בפרבר ספקה בליברפול ב-1949 כשהיה בן 6. בבית הזה למד הריסון לנגן על גיטרה וערך חזרות ראשונות עם ג'ון לנון ופול מקרטני בהרכב שיהפוך ללהקה הנצחית. כעת הוא יימכר לפי ההערכות בעד כ-200 אלף פאונד

בית ילדותו של ג'ורג' הריסון יוצע למכירה פומבית. הגיטריסט של הביטלס עבר לבית ברחוב אפטון גרין בפרבר ספקה בליברפול ב-1949 כשהיה בן 6.

בבית הזה למד הריסון לנגן על גיטרה ושם גם ערך חזרות ראשונות עם ג'ון לנון ופול מקרטני בהרכב שיהפוך בהמשך ללהקה המצליחה. המשפחה עזבה את המקום ב-1962. שלוש שנים לאחר מכן כשהלהקה כבר התפרסמה רכש הריסון עבור הוריו בית באפלטון.

2 צפייה בגלריה
בית ילדותו של ג'ורג' הריסון ליברפול מכירה פומבית
בית ילדותו של ג'ורג' הריסון ליברפול מכירה פומבית
הריסון בצעירותו
(צילום: OMEGA AUCTIONS)
לבית שלושה חדרי שינה ולפי ההערכות יימכר בטווח מחירים של בין 160-200 אלף פאונד (216-270 אלף דולר). הוא נמכר לאחרונה לפני שבע שנים, אז נרכש על ידי מעריץ של הביטלס ששילם עבורו 156 אלף פאונד.
לאורך השנים הבית עבר מספר שיפוצים, אך נשארו בו כמה מאפיינים מקוריים, כולל האמבטיה, הכיור, הדלתות והחזית החיצונית. לאחר השיפוצים נוספו לו מסדרון, מטבח משולב עם חדר אוכל וחצר אחורית נרחבת.
בית המכירות הפומביות אומגה (Omega Auctions) שאחראי על המכירה ומתמחה במזכרות מוזיקה מסר כי "זוהי הזדמנות ייחודית להיות הבעלים של נכס שבו ג'ורג' בילה את השנים המעצבות בחייו והיה בעל תפקיד חשוב בהצלחה של הביטלס".

2 צפייה בגלריה
בית ילדותו של ג'ורג' הריסון ליברפול מכירה פומבית
בית ילדותו של ג'ורג' הריסון ליברפול מכירה פומבית
בית ילדותו של ג'ורג' הריסון בליברפול שיוצא למכירה פומבית
(צילום: OMEGA AUCTIONS)

מנהל המכירה הפומבית פול פיירוות'ר מעריך כי ההתעניינות בבית תגבר לאחר צאת הסרט הדוקומנטרי על הלהקה The Beatles: Get Back של הבמאי פיטר ג'קסון. לדבריו, ישנה אפשרות להוסיף לנכס לוח לציון חשיבותו ההיסטורית. עוד הוסיף כי ניתן יהיה לבוא לראות את הבית לאורך תקופה של שבועיים לפני המכירה. ניתן להגיש הצעות עד ה-30 בנובמבר.
הריסון מת ב-2001 בגיל 58 ממחלת הסרטן.
ניתן להגיש הצעות כאן