סגור

עבודה מהבית? גוגל רוכשת בניין משרדים בלונדון במיליארד דולר

בחודש שעבר אמנם הודיעה ענקית הטכנולוגיה כי היא דוחה את חזרת העובדים למשרדים בשל התפשטות האומיקרון, אך עתה נודע על עסקה גדולה שביצעה במסגרתה רכשה בניין שהיא שוכרת בבירת בריטניה; תבצע בו שיפוץ מקיף, כולל חללים שיאפשרו עבודה באוויר הצח

ענקית הטכנולוגיה גוגל הוציאה מיליארד דולר לרכישת בניין במרכז לונדון שבו היא שוכרת משרדים, צעד המצביע על האמון שלה בעתידם כמקום עבודה, כך לפי הצהרת החברה. זאת לאחר שבחודש שעבר הודיעה החברה כי היא דוחה את תוכניות החזרת העובדים למשרדים ברחבי העולם לנוכח התפשטות זן האומיקרון.


גוגל, המעסיקה 6,400 עובדים בבריטניה, מתכננת לבצע שיפוץ במיליוני פאונד במשרדים אותם היא רוכשת הנמצאים בפרויקט סנטרל סנט גילס |(Central Saint Giles) בסמוך לקובנט גרדן (Covent Garden). "יש לנו הזכות לפעול בבריטניה כבר קרוב ל-20 שנה, והרכישה של הפרויקט משקפת את המחויבות המתמשכת שלנו לצמיחה ולהצלחה של המדינה", מסרה רות פורת סמנכ"לית הכספים באלפבית, החברה האם של גוגל.

2 צפייה בגלריה
עובדי גוגל סן פרנסיסקו
עובדי גוגל סן פרנסיסקו
משרד של גוגל
(צילום: AP)

השיפוץ המתוכנן יכלול גם חללי עבודה חיצוניים ומקורים שיאפשרו עבודה באוויר הצח, כך לפי הצהרת החברה.
עוד הוסיפו בגוגל כי בסופו של דבר המשרדים השונים בבריטניה יכללו 10,000 עובדים, כולל אתר שבפיתוח באזור קינג קרוס הסמוך.
"ההשקעה במקומות עבודה מצד גוגל היא הצבעת אמון גדולה בבריטניה כמרכז טכנולוגי מוביל בעולם", מסר בתגובה שר האוצר הביטי רישי סונאק.
הבניין בסנטרל סיינט גילס היה בבעלות מיזם משותף של Legal & General Investment Management Real Assets ו-Mitsubishi Estate London Limited.

2 צפייה בגלריה
משרד גוגל ב לונדון
משרד גוגל ב לונדון
הבניין שנרכש
(צילום: גוגל)