סגור

לראשונה קבוצת גבאי, העוסקת ביזמות נדל"ן למגורים, מקימה מרכז לוגיסטי

לכלכליסט נודע כי הקבוצה חתמה על הסכם עם מושב שדה משה להקמת מרכז לוגיסטי בהשקעה צפויה של כ־250 מיליון שקל

קבוצת גבאי העוסקת ביזמות נדל"ן למגורים נכנסת לתחום המרכזים הלוגיסטיים, לכלכליסט נודע כי הקבוצה, באמצעות חברת הבת גבאי מניבים (100%), חתמה על הסכם שותפות עם מושב שדה משה בחבל לכיש, להקמת מרכז לוגיסטיקה לתעשייה ומסחר בשטח של כ־30 אלף מ"ר בנוי בהיקף השקעה צפוי של כ־250 מיליון שקל. בכוונת גבאי לנהל את המתחם עבור שוכריה, כאשר מחיר השכירות למ"ר צפוי לנוע בין 40־45 שקל למ"ר לפני דמי ניהול.
המרכז ימוקם על מגרש על שטח של כ־50 דונם שגבאי תרכוש באמצעות תאגיד משותף עם מושב שדה משה. במסגרת ההסכם תחזיק קבוצת גבאי ב־74% מהתאגיד והמושב יחזיק ב־26% הנותרים. על פי ההסכם, קבוצת גבאי תקים ותנהל את המרכז והמושב יקבל 13.5% מההכנסות. צפי ההכנסות מוערך בכ־15 מיליון שקל לשנה, כך שסכום של כ־2 מיליון שקל בשנה צפוי להתחלק בין חברי האגודה השיתופית של המושב ולהכניס לכל אחד מהמשקים כ־2,600 שקל בחודש.
2 צפייה בגלריה
הדמיה של המרכז הלוגיסטי שדה משה
הדמיה של המרכז הלוגיסטי שדה משה
הדמיה של המרכז הלוגיסטי בשדה משה
(הדמיה: דורון הוק)
את עבודות הבנייה, שצפויות להתחיל בשנתיים הקרובות, תבצע הזרוע הקבלנית של קבוצת גבאי, והן צפויות להסתיים תוך 24 חודשים. את המושב ייצג בעסקה עו"ד יואב אינגבר ממשרד חגי שבתאי ואת גבאי מניבים ייצגו עורכי הדין שמואל לכנר, שי דיל ואלירן לנדסמן ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.
2 צפייה בגלריה
אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי
אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי
אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי
(יח"צ)
כאמור, זו כניסה ראשונה של הקבוצה שעד כה עסקה בהקמת מבני מגורים לתחום הלוגיסטיקה — ובכוונתה להרחיב זרוע פעילות זו כבר בחודשים הקרובים. ל"כלכליסט" נודע כי הקבוצה מצויה היום במספר משאים ומתנים עם מושבים להקמת מתחמים נוספים. בכוונת הקבוצה להשקיע מאות מיליוני שקלים בפיתוח פעילות זו.
אלי גבאי, בעלי קבוצת גבאי אמר "קיבלנו החלטה אסטרטגית בקבוצה להיכנס לתחום האחסנה והלוגיסטיקה, אנחנו מנהלים היום מו"מ עם מספר מושבים וקיבוצים נוספים. במתחם בשדה משה זיהינו הזדמנות מצוינת בזכות סמיכותו לכביש 6, במרחק 20 דקות נסיעה בלבד ממרכז הארץ".