$
הוועידה לעסקים קטנים 2013

ועידת כלכליסט

יובל קינן: "המאבק בין גוגל, מיקרוסופט ואפל הוא לא פעם מלוכלך"

סמנכ"ל חטיבת טכנולוגיות ורשת בבזק סיפר בוועידת כלכליסט לעסקים קטנים ובינוניים על קרב הענקיות בעולם הטכנולוגיה

אופיר דור 15:1506.05.13

"אנחנו עדים היום לקרב ענקים בעולם הטכנולוגי בין שלוש חברות: גוגל, מיקרוסופט ואפל", כך אמר היום (ב') יובל קינן, סמנכ"ל חטיבת טכנולוגיות ורשת בבזק, בוועידה השביעית לעסקים קטנים ובינוניים של כלכליסט. "לכל אחת מהחברות יש עולם שהיא שולטת בו - גוגל במנועי החיפוש, מיקרוסופט בתחום התוכנות למחשב האישי ואפל בעולמות של מובייל - והמלחמה מתנהלת בזירות אלו ובזירות אחרות".

 

לדברי קינן, המאבק בין שלושת החברות הוא לא פעם מלוכלך, "כשהחברות לא מהססות להעליב ולאיים אחת את השנייה, כמו כשגוגל אומרת למיקרוסופט שהיא מתכננת לגנוב 90% מלקוחות האופיס שלה", אומר קינן. "החברות לא מהססות לקחת עובדים אחת מהשנייה ואנחנו רואים מעבר במספרים גדולים בין החברות".

 

הזירה המעניינת ביותר של המאבק, לדברי קינן, היא עולם הסמארטפונים. "מיקרוסופט עדיין חלשה בעולם של טלפונים וטאבלטים ורבים מאשימים את המנכ"ל סטיב באלמר בכניסה המאוחרת של החברה לתחומים אלו. מצד שני מיקרוסופט שולטת בעולם המחשבים האישיים, אבל היא עלולה להיכנס לבעיה עם גוגל תשיק גרסה של מערכת ההפעלה אנדרואיד ל-PC או אם הטאבלט יהפוך לתחליף אמיתי למחשב האישי. אנדרואיד היא כיום מערכת ההפעלה המובילה לסמארטפונים כי היא מערכת פתוחה שמאפשרת להרבה יצרנים לאמץ אותה, אבל כאן עולה השאלה האם היא הגיעה לתקרת הזכוכית?".

 

יובל קינן יובל קינן צילום: נמרוד גליקמן

 

גוגל כבר נוגסת בשליטה של מיקרוסופט בתחום התוכנות המשרדיות. "5 מיליון חברות משתמשות היום בגוגל דוקס ובקרוב ארגונים שישתמשו במוצרים שאינם של מיקרוסופט לא יהיו חריגים", חוזה קינן.

 

אז מי יצא המנצח מהקרב? קינן חושב שלא בטוח שאף אחת מהשלושה. "אפשרות אחת היא שאחת היצרניות הסיניות תצליח לעמוד ביעד של ייצור סמארטפון ב-100 דולר ותשתלט על השוק. אלטרנטיבה נוספת היא שנראה התחזקות של תוכנות קוד פתוח, כמו אפאצ'י, לינוקס ומוזילה".

 

לדברי קינן, "יש הרבה מיתוסים שליליים על תוכנות קוד פתוח אבל כולם לא נכונים. בבזק אנחנו משתמשים בתוכנות קוד פתוח כדי לקבל גמישות ועצמאות שיאפשרו לנו לייצר משהו שלמתחרים אין. השקנו כמה יישומים כמו bCloud, שמעניק ללקוחות אחסון בלתי מוגבל חינם בענן, בעזרת פלטפורמות קוד פתוח".

 

קינן סיים את הרצאתו עם מספר שאלות מעניינות לעתיד, כמו האם יוחלפו מנכ"לים באפל ומיקרוסופט, האם מיקרוסופט תצליח לחולל מהפכה בעולם המובייל, האם הטאבלט יהפוך לחלופה אמיתית והאם בכלל נראה התלכדות בין הטאבלט לסמארטפון שיהפכו למוצר אחד בעתיד?

בטל שלח
    לכל התגובות
    x