שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בורסת ת"א ננעלה בירידות; "חילופי הראשים בבורסה לא יביאו לעלייה במחזורים"

מדד ת"א 25 ירד ב-0.4%, ת"א 100 נחלש ב-0.6%; יו"ר הבורסה סם ברונפלד הודיע על התפטרותו; הלמן-אלדובי: "התייבשות הבורסה והירידה במזורי המסחר נובעים מהכיוון אליו צועדת הכלכלה הישראלית בתקופה הקרובה"

שי סלינס 17:3025.07.13

המסחר בבורסה של תל אביב נסגר היום (ה') בירידות, וכשברקע הודעתו של סם ברונפלד יו"ר הבורסה על התפטרותו, שבוע לאחר ההתפטרות של מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60  

 

לפני פתיחת המסחר פקעו האופציות על מדד ת"א ברמה של 1,233. האופציות על מדד הבנקים פקעו ברמה של 1,144.03.

 

"אני נאלץ להתפטר מתפקידי בגלל פעולות נמשכות ל'השתלטות עויינת' על הבורסה, מצד רשות ניירות ערך", כתב היו"ר במכתב ההתפטרות. "מצד אחד, הרשות מאשימה את הבורסה בכל הנזקים שנגרמו לשוק ההון על ידי הרגולציה הלא-מידתית. מצד שני, הרשות מבטלת בהבל פה את העשייה הרבה והטובה, במשך שנים רבות, של סגל הבורסה והדירקטורים. הרשות גם מתערבת מעבר לסביר בניהול האקזקוטיבי של הבורסה ובכך פוגעת בניהולה התקין (הרשות טישטשה את הגבול הברור בין פיקוח לגיטימי, לבין התערבות ניהולית, לא לגיטימית)", כתב ברונפלד. 

 

"הבורסה לא מתייבשת בשל עודף רגולציה או בשל ליקויים בתיפקוד של ראשיה". כך אומרים היום בבית ההשקעות הלמן-אלדובי, בעקבות התפטרותו של יו"ר הבורסה. בבית ההשקעות טוענים כי "לצערנו, התייבשות הבורסה והירידה במזורי המסחר נובעים מהכיוון אליו צועדת הכלכלה הישראלית בתקופה הקרובה. נסיון להפוך את הנושא לקרב אישי הוא חסר משמעות ואינו מקדם במאומה את הפתרון".

 

 צילום: אוראל כהן

ניר פלג, מנכ"ל קריפטונייט קרנות גידור התייחס היום למסחר בבורסה וכתב: "המחזורים בבורסה ממשיכים להיות נמוכים, אולם הסיפור הגדול הוא, סטיית התקן המגולמות באופציות על מדד המעו"ף. סטיות אלו, המגלמות את עוצמת התנודתיות במדד ואת ציפיות המשקיעים לתנודה, או במקרה שלנו לחוסר תנודה. הסטייה המגולמת יורדת, לראשונה זה זמן רב מאוד, מתחת ל-10%! המשמעות היא, שניתן בעלות זולה מאוד יחסית, לרכוש ביטוח מפני ירידות, על האחזקה במניות".

 

"עלות ביטוח כזה הייתה רק לפני שנה, יקרה יותר בכמעט כפליים. סטיות התקן הנמוכות אינן נחלת השוק בארץ בלבד, אלא תופעה עולמית. האם ציפיות המשקיעים לחוסר תנודה יתממשו? ימים יגידו, אולם נוצרה הזדמנות לרכוש הגנה ביטוחית זולה, שיש הגיון רב, לשקול את רכישתה", הוסיף פלג.

 

נמשכת הדרמה סביב סגירת תיק החקירה של מנכ"ל פסגות לשעבר, רועי ורמוס. רשות ניירות ערך הציעה לפרקליטת לפני כשנתיים לסיים את ההליכים מול ורמוס בתשלום קנס והרחקה משוק ההון.. ברשות סברו שתמלילי השיחות בין ורמוס לסמנכ"ל הברוקראז' שהיה אחראי על ניהול הנוסטרו, דוד אדרי, אכן מהווים ראיה מפלילה נגד שניהם, אולם הציעו לפרקליטות שלא להגיש את כתב האישום נגד ורמוס. הצעה זו נדחתה על ידי פרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה בשל תשתית הראיות שהצדיקה, לדעתה, העמדה לדין בגין עבירות של תרמית בניירות ערך וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

במקביל יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר שיגר אתמול מכתב חריף לחברי דירקטוריון הבורסה בו הוא קורא שלא לכלול את יו"ר הבורסה, סם ברונפלד, בוועדת האיתור למנכ"ל וטוען לכשלים בממשל התאגידי של הבורסה. דירקטוריון הבורסה צפוי לחוות מחר ישיבת דירקטוריון סוערת במיוחדת כאשר ידונו הדירקטורים במכתב החריף הקורא מבין השורות להדחתו של ברונפלד.

 

שוק האג"ח

קבוצת בזן הודיעה כי אמש קיבלה החברה התחייבויות ממשקיעים מסווגים ביחס להנפקה פרטית של כ-355 מיליון ש"ח ע.נ. אגרות חוב (סדרה א') של החברה, הנסחרת בבורסה, במחיר של 112.75 ש"ח לכל 100 ש"ח ע.נ. של אגרות החוב, ובתמורה כוללת (ברוטו) בסך של כ-400 מיליון שקל.

 

חברת מירלנד, שבבעלות אליעזר פישמן, השלימה בהצלחה הנפקהשל סדרת אג"ח חדשה בהיקף כולל של 240 מיליון שקל. הגיוס כלל הנפקה של אג"ח סדרה ה', שדורגה על ידי חברת מדרוג בדרוגBaa1 עם אופק יציב. בשלב המוסדי השלימה החברה גיוס בהיקף של 193 מיליון שקל ואת היתר, 47 מיליון שקל, גייסה בשלב הציבורי.

 

מניות במרכז

עידן עופר פורש מדירקטוריון החברה לישראל. עופר שימש דירקטור בחברה, ועל רקע המעבר שלו ללונדון הוא חש, לדברי גורמים בחברה, כי איננו יכול להיות פעיל בחברה באותה מידה שהיה עת חי בארץ.

 

עסקת מכירת השליטה בכלל ביטוח צפויה להיחתם עוד השבוע, וייתכן שאפילו היום. ל"כלכליסט" נודע כי דנין צ'ראבאנונט, איש העסקים העומד בראש קבוצת CP שמנהלת את המו"מ לרכישת השליטה בכלל ביטוח, מגיע לשם כך לארץ. אתמול גישרו נציגי המשקיעים בישראל ועורכי הדין של אי.די.בי על הנקודות שעוד נותרו במחלוקת בין הצדדים, וסללו את הדרך להגעתו של צ'ראבאנונט לחתימה על העסקה מול דנקנר.

 

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מלאנוקס, יצרנית אמצעי הקישוריות לשרתים ולמחשבי על, סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 98.2 מיליון דולר, לעומת 133.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה צפתה הכנסות של 92.5-97.5 מיליון דולר ואילו ציפיות האנליסטים היו להכנסות של 96.4 מיליון דולר.

 

אקסלנזהמפתחת ומשווקת מכשור רפואי לאבחון מחלות בדרכי העיכול והכבד דיווחה על הנפקת מניות וכתבי אופציה בהיקף גיוס של 25 מיליון שקל. בעל השליטה בחברה (66.51%) משה (מורי) ארקין, הביע אמון בחברה, כאשר התחייב להגיש הזמנות בהיקף של 10 מיליון שקל המהווים כ-35% מסך היחידות שהוצעו. את ההנפקה הובילו קונסורציום החתמים בהובלת אי.בי.אי, וחתמי המשנה מיטב ורוסאריו קפיטל.

 

חברת הנדל"ן בראק אן.וי חתמה על הסכם עם קרן פנסיה גרמנית למכירת שני בניינים בשלב ב' של פרויקט שכונת המגורים Grafental בדיסלדורף, גרמניה. התמורה תעמוד על כ-141 מיליון שקל (כ-30 מיליון אירו). הבניינים (שהקמתם תחל ברבעון הראשון של 2014) כוללים 79 יח"ד בשטח בנוי של כ-7,800 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של כ-713 מ"ר. העסקה משקפת מחיר של 3,523 אירו למ"ר נטו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x