$
בורסת ת"א

מבנק ישראל לפינטק: חדוה בר תמונה למשנה למנכ"ל איטורו

המפקחת על הבנקים לשעבר תצטרף לחברת הפינטק ותהיה אחראית בין היתר על ניהול הסיכונים והרגולציה; איטורו נמצאת בתהליך מיזוג לחברת ספאק לפי שווי של 10 מיליארד דולר

עירית אבישר 12:2506.04.21

גיוס מפתיע לחברת הפינטק איטורו (eToro): המפקחת על הבנקים לשעבר, ד"ר חדוה בר, תמונה למשנה למנכ"ל החברה, ולתפקיד גלובל COO. במסגרת תפקידה  בר תהיה אחראית על תחום התשתיות התפעוליות של החברה, הממשל התאגידי, ניהול הסיכונים, הרגולציה והאחריות החברתית. בר שימשה כיועצת לחברה בחודשים האחרונים, בין היתר גם בתהליך מיזוג החברה לחברת ספאק, במטרה להפוך אותה לחברה ציבורית.

 

 

 

בר כיהנה, כאמור, עד לשנה שעברה כמפקחת על הבנקים בבנק ישראל. לפני כן מילאה כמה תפקידים בבנק לאומי, בהם מנהלת הסיכונים הראשית. בר גם ייצגה בעבר את ישראל בדירקטוריון הבנק האירופי לשיקום ופיתוח. כיום היא מכהנת כדירקטורית בחברת מימון ישיר הציבורית.

 

איטורו פיתחה פלטפורמה לניהול השקעות עבור משקיעים פרטיים, ושיתוף אסטרטגיות השקעה בין המשתמשים. החברה אמורה להפוך לציבורית בוול סטריט באמצעות מיזוג עם חברת ספאק, לפי שווי של מעל 10 מיליארד דולר.

 

 

חדוה בר חדוה בר צילום: אוראל כהן

 

איטורו, שהוקמה על ידי האחים יוני ורונן אסיא בשנת 2007, רשמה בשנה האחרונה גידול משמעותי בפעילותה, הן מכיוון שמשבר הקורונה הגדיל בצורה משמעותית פעילות של משקיעים פרטיים בשווקים באמצעות פלטפורמות, והן בשל פעילות שיש לחברה גם בשוק הקריפטו, החווה גאות. באיטורו מציינים כי יש להם 20 מיליון משתמשים. החברה מעסיקה כיום מעל 1,100 עובדים, 700 מהם בישראל.

 

בר מסרה בעקבות המינוי: "כמי שצמחה במערכות הבנקאות המסורתית בחרתי להצטרף לאיטורו - אחת מחברות הפינטק הגלובליות הבולטות והחדשניות, הנמצאת בחוד החנית של 'העולם החדש' של ההשקעות".

 

x