$
שווקי חו"ל

נחשף בכלכליסט

יש סיכום: eToro תנפיק בנאסד"ק לפי שווי של 10.4 מיליארד דולר

כפי שנחשף בכלכליסט - חברת הפינטק שפיתחה פלטפורמה לניהול השקעות עבור משקיעים פרטיים, חתמה על הסכם מיזוג עם חברת הספאק הציבורית FinTech Acquisition Corp. V; לאחר סגירת העסקה הצפויה ברבעון ה-3, תפעל החברה הממוזגת תחת השם eToro ותהיה רשומה למסחר בנאסד"ק; מחזיקי המניות הקיימים באיטורו, כולל עובדי החברה, יחזיקו ב-91% מהחברה הממוזגת

מאיר אורבך 13:5716.03.21

איטורו eToro מאשרת את חשיפת כלכליסט: תנפיק בנאסד"ק לפי שווי של 10.4 מיליארד דולר. על פי ההודעה שהוציאה, איטורו וחברת הספאק הציבורית FinTech Acquisition Corp. V (סימול בנאסד"ק: FTCV) חתמו על הסכם מיזוג.

 

לאחר סגירת העסקה, הצפויה ברבעון השלישי השנה, תפעל החברה הממוזגת תחת השם eToro ותהיה רשומה למסחר בנאסד"ק. שווי השוק הצפוי של החברה כאמור מוערך בכ-10.4 מיליארד דולר בסגירה, המשקף שווי פעילות (EV) המוערך בכ- 9.6 מיליארד דולר.

 

 

יוני אסיא, מייסד ומנכ"ל איטורו יוני אסיא, מייסד ומנכ"ל איטורו צילום: דודי חסון

 

העסקה כוללת 250 מיליון דולר ברוטו במזומן בנאמנות FinTech V (בהנחה שלא יבוצעו פדיונות) ו-650 מיליון דולר ברוטו מהנפקת PIPE לפי שווי של 10 דולר למניה, ממשקיעים אסטרטגיים ומוסדיים וביניהם: ION Investment Group, Softbank Vision Fund 2, Third Point LLC Fidelity Management & Research Company LLC, and Wellington Management.

 

לחברה צפויים להיות כ-800 מיליון דולר נטו במזומן במאזן כדי לתמוך בצמיחה עתידית. מחזיקי המניות הקיימים באיטורו, כולל משקיעים קיימים ועובדי החברה יישארו המשקיעים הגדולים ביותר, ויחזיקו בכ-91% מהחברה הממוזגת (בהנחה שלא יבוצע פדיון מצד בעלי המניות של FinTech V.).

 

המיזוג, שאושר פה אחד על ידי הדירקטוריונים של איטורו ו-Fintech V, צפוי להיסגר ברבעון השלישי של 2021, בכפוף לאישור בעלי המניות ותנאי סגירה מקובלים אחרים.

 

בשנת 2020 נוספו לאיטורו מעל 5 מיליון משתמשים רשומים חדשים. הכנסותיה הסתכמו ביותר מ-600 מיליון דולר - צמיחה שנתית של כ-147%. השנה, תנופת הצמיחה המואצת של החברה ממשיכה ואף גוברת יחד עם דור חדש של משקיעים המצטרפים לשווקים הגלובליים.

 

בשנת 2019 נרשמו לאיטורו 192,000 משתמשים חדשים בממוצע חודשי. בשנת 2020 מספר זה צמח ל-440,000 משתמשים חדשים בממוצע חודשי ואילו בחודש ינואר 2021 לבדו נוספו לרשת החברתית להשקעות יותר מ-1.2 מיליון משתמשים חדשים.

 

בשנת 2019 בוצעו באיטורו 8 מיליון פקודות מסחר (טריידים) בחודש, בממוצע. מספר זה צמח ל-27 מיליון פקודות חודשיות בשנת 2020, ואילו בחודש ינואר 2021 לבדו בוצעו באיטורו מעל 75 מיליון פקודות מסחר.

 

כיום, לאיטורו מעל 20 מיליון משתמשים רשומים. "הקמנו את איטורו מתוך חזון, לפתוח את השווקים הגלובליים ולאפשר לכל אדם להשקיע ולסחור באופן פשוט ונגיש. היום, איטורו היא רשת ההשקעות החברתית המובילה בעולם. המשתמשים שלנו מגיעים לאיטורו כדי להשקיע, אך גם כדי ליצור קשר עם משקיעים אחרים, לבחון, לעקוב ולהעתיק באופן אוטומטי משקיעים מצליחים מכל העולם", אמר יוני אסיא, מייסד ומנכ"ל איטורו. "יצרנו קטגוריה חדשה של ניהול השקעות – השקעה חברתית – ואנחנו מובילים בשוק זה כפי שמעידה ההתרחבות המהירה שלנו", הוסיף.

 

בטסי כהן, יו"ר דירקטוריון FinTech V אמרה: "כחלוצה באבולוציה של SPACs, חברת האם שלנו תרה אחר חברות בעלות צמיחה נרחבת, בקרות יעילות וצוותי ניהול מצויינים. איטורו עונה על שלושת הקריטריונים האלה. בשנים האחרונות, ביצרה איטורו את מעמדה כרשת החברתית להשקעות המובילה מחוץ לארה"ב, התוותה את תכניותיה לשוק האמריקאי וגיוונה את ערוצי ההכנסה שלה. כעת היא נמצאת בנקודת צמיחה משמעותית ואנו מאמינים כי היא ממוצבת באופן יוצא דופן לנצל הזדמנות זו".

 

אסיא הוסיף: "אנו נמצאים היום בנקודת ציון משמעותית ביותר עבור איטורו, ויוצאים למסע להפיכתה לחברה ציבורית, יחד עם בטסי כהן וצוות FinTech V. אני רוצה להביע את תודתי העמוקה על העבודה המאומצת, הנחישות והמסירות של כל אנשי איטורו במהלך 14 השנים האחרונות שפעלו על מנת להפוך את החזון שלנו למציאות".

 

x