$
שווקי חו"ל

תוצאות מעורבות לנייקי: הרווח עלה על הצפי, ההכנסות אכזבו

חברת הלבשת הספורט דיווחה כי למרות קשיי האספקה ברבעון שעבר, הרווח הנקי עמד על 1.45 מיליארד דולר לעומת 847 מיליון דולר אשתקד; אולם ההכנסות עמדו על 10.4 מיליארד דולר לעומת צפי ליותר מ-11 מיליארד; מציינת כי שותפותיה הסיטונאיות נפגעו מהעיכובים ויאלצו להציע הנחות

חדשות חוץ 09:1919.03.21

נייקידיווחה אתמול (ה') על רווחים גבוהים יותר מהתחזיות ברבעון האחרון,  זאת למרות שהצמיחה במכירות נפגעה עקב עיכובים קשים בנמלי ארה"ב והסגרים המתמשכים באירופה בשל הקורונה. לפי הדו"חות, הרווח למניה עמד על 90 סנט (1.45 מיליארד דולר) לעומת תחזית של 76 סנט ותוצאות של 53 סנט (847 מיליון דולר) ברבעון המקביל אשתקד. אולם ההכנסות עמדו על 10.36 מיליארד דולר לעומת תחזית של 11.02 מיליארד דולר ו-10.1 מיליארד דולר שנרשמו אשתקד. מניות נייקי ירדו ב-4% במסחר המאוחר בוול סטריט לאחר פרסום הדו"חות.

 

 

 

למרות שהמשבר העולמי עדיין משפיע ויוצר אי וודאות, נייקי מסרה שהיא מצפה שהסגרים יחלו להיפתח באירופה באפריל, והמשלוחים ישתפרו בהדרגה בצפון אמריקה בהמשך השנה.

 

נייקי נייקי צילום: רויטרס

 

 

לפי הדו"חות לרבעון שהסתיים ב-28 בפברואר, בצפון אמריקה ירדו הכנסות החברה ב-10% אחוזים לעומת אשתקד, לאחר שנפגעו עקב עיכובי המשלוחים שלדברי נייקי נמשכו במשך יותר משלושה שבועות.

 

מה דעתך על מניית NIKE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הדבר גם גרם לכך ששותפותיה הסיטונאיות נפגעו, ועסקים כמו חנויות כלבו וציוד ספורט לא קיבלו סחורה בזמן, וכעת יאלצו כנראה להציע הנחות על מוצרים כדי לפנות מקום לסחורה חדשה. עוד נמסר כי נמלי החוף המערבי שסבלו מעיכובים, ממחסור עולמי במכולות ובנהגי משאיות המשיכו להכביד על העסקים של חברות, החל מנורדסטרום ואורבן אאוטפיטרס ועד פלוטון. חברת רבות אמרו שהן מצפות שהבעיות האלו יימשכו לתוך המחצית השנייה של השנה.

 

נייקי מסרה גם שהמכירות בחנויות הפיזיות שלה במזרח התיכון וצפון אפריקה ירדו עקב הסגרים והמגבלות, בעוד המכירות הדיגיטליות בשווקים האלה צמחו ב-60% באותה תקופה.

x