$
שווקי חו"ל

מוותרת על חברות תחליפי הבשר - מקדונלד'ס תפתח המבורגר צמחוני משלה

ענקית המזון המהיר הודיעה שהחל מהשנה הבאה תצרף לתפריט שלה לתקופת ניסיון המבורגר צמחוני בפיתוח עצמי, שייקרא 'מקפלאנט'; מדובר בחדשות רעות לביונדמיט ששיתפה איתה בעבר פעולה, ובשוק אף העריכו שהדבר יימשך גם בעתיד

שירות כלכליסט 18:4309.11.20

מקדונלד'ס בונה על המבורגר צמחוני משלה – ומוותרת ככל הנראה על ההצעות של חברות תחליפי הבשר המובילות בשוק. החברה הודיעה היום (ב') כי החל מהשנה הבאה תצרף לתפריט שלה לתקופת ניסיון המבורגר צמחוני בפיתוח עצמי, תחת השם 'מקפלאנט' (McPlant).

 

 

 

ההודעה היא כמובן חדשות רעות עבור ביונדמיט, יצרנית ההמבורגרים מבוססי החלבון הצמחי שכבר שיתפה בעבר פעולה עם מקדונלד'ס ובשוק העריכו כי שיתוף פעולה ארוך טווח בין החברות הוא בהחלט על הפרק.

 

נשיא מקדונלד'ס הבינ"ל איאן בורדן (Borden) אמר שהמקפלאנט "פותח על ידי מקדונלד'ס ועבור מקדונלד'ס", ושקו המוצרים החדש יכלול גם תחליפי עוף.

 

 

מקפלאנט - ההמבורגר הצמחוני תוצרת מקדונלד'ס מקפלאנט - ההמבורגר הצמחוני תוצרת מקדונלד'ס צילום: איי אף פי

 

 

הרשת כבר מכרה בקנדה מוקדם יותר השנה לתקופת ניסיון המבורגרים צמחיים מבית ביונדמיט - הניסוי הופסק בחודש אפריל והרשת הודיעה כי אין בכוונתה למכור שוב את המוצר בקנדה.

 

מקדונלד'ס כן רשמה הצלחה בשווקים אחרים, ובראשם גרמניה, שם מוכרת הרשת כחלק מהתפריט שלה את ההמבורגר הצמחוני שפיתחה נסטלה.

 

המתחרה ברגר קינג, שבבעלות קבוצת Restaurant Brands, החלה למכור בשנה שעברה בסניפים שלה בארה"ב את ההמבורגר הצמחוני של אימפוסיבל פודס (Impossible Foods).

x