$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

גזית גלוב ישראל וצים מרכזי קניות לא יגבו שכירות מחנויות שנסגרו

ירון אשל, מנכ"ל גזית גלוב ישראל, העביר הודעה ברוח זו לשוכרים; צים מרכזי קניות תחדל לבצע גבייה החל מה-15 במרץ: "ככל שבתי העסק נסגרו ואינם פעילים או שהפדיון נפגע משמעותית, תתקיים התחשבנות נקודתית ובמידת הצורך יזוכו השוכרים על התקופה"

אורנה יפת 18:1717.03.20

לנוכח סגירת מרבית הפעילות הקמעונאית הודיעו גם הנהלות גזית גלוב וצים מרכזי קניות על הקלות לשוכרים. ל"כלכליסט" נודע כי גזית גלוב ישראל, המנוהלת על ידי ירון אשל, הודיעה היום (ג') לשוכרים כי לא תגבה שכר דירה ודמי ניהול משוכרים שבתי העסק שלהם סגורים, לאור הנחיות משרד הבריאות, החל מהמועד שבו נסגרו בתי העסק בפועל.

 

רני צים, המפעיל מרכזי מסחר פתוחים תחת המותגים צים אורבאן ו-SEVEN הודיע אף הוא כי לא יגבה מהשוכרים דמי שכירות בסיסיים החל מה-15 במרץ ואילך.

 

 "ככל שבתי העסק נסגרו ואינם פעילים או שהפדיון נפגע משמעותית, תתקיים התחשבנות נקודתית ובמידת הצורך יזוכו השוכרים בגין התקופה האמורה", ציינה החברה במכתב שהעבירה לשוכרים.

 

במרכזי מסחר שאינם מקורים פועלות רשתות מרכולים, פארמים, בנקים, מרפאות, קופות חולים ומשרדי ממשלה. אלה מוגדרים עסקים חיוניים וימשיכו לשלם שכר דירה ודמי ניהול באופן שוטף.

 

יותר מוקדם היום הודיעה עזריאליכי היא מקפיאה את שכר הדירה לחודש אפריל ומבטלת את שכר הדירה לחודש מרץ ופתחה קרן הלוואות לשוכרים. מליסרון הודיעה כי לא תגבה שכר דירה ודמי ניהול עבור חודש אפריל אך נכון לעכשיו היא קבוצת הנדל"ן היחידה שגובה שכר דירה עבור חודש מרץ למרות שממחצית החודש מרבית החנויות בקניוני הקבוצה סגורות.

 

מרכז צים במעלות מרכז צים במעלות

x