$
בורסת ת"א

חברת גב ים מסכמת רבעון עם צמיחה דו ספרתית

חברת הנדל"ן המניב מציינת עלייה של 11.6% בהכנסות מדמי שכירות מתואמים ועלייה של 15% ברווח הנקי המתואם; מנכ"ל החברה, אבי יעקובוביץ: "גב-ים מגדילה משמעותית את נוכחותה בשוק פארקי ההייטק והמשרדים ובמקביל מעמיקה את הפעילות בשוק המרכזים הלוגיסטיים"

אורי גלאור 13:2827.11.19

חברת גב ים מדווחת היום (ד') על התוצאות הכספיות שלה לרבעון השלישי של השנה: חברת הנדל"ן המניב רשמה עלייה של 11.6% ב-NOI (בהשוואה לרבעון מקביל) שהסתכם בכ- 125 מיליון שקל. עלייה זו נובעת בעיקר כתוצאה מאכלוס של פרוייקט תוצרת הארץ Toha, מתם-ים והבניין הרביעי בפארק גב ים רחובות. את תשעת החודשים גב ים מסכמת עם עלייה של 9.7% ב-NOI שהסתכם בכ-361 מיליון שקל.

 

בשורת ה-FFO הריאלי המיוחס לבעלי המניות, מציגה גב ים עלייה של 15% (בהשוואה לרבעון המקביל) שהסתכם בכ-61 מיליון שקל. את תשעת החודשים החברה מסכמת עם עלייה של 13.6% ב-FFO הריאלי המיוחס לבעלי המניות שהסתכם ב-167 מיליון שקל. ה-NOI מנכסים זהים עלה בכ-0.9% אל מול הרבעון המקביל אשתקד ועמד על כ-113 מיליון שקל. את תשעת החודשים החברה מסכמת עם עלייה של 1.5% בנתון ה-NOI מנכסים זהים שהסתכם ב-333 מיליון שקל.

 

 

אבי יעקובוביץ מנכ"ל גב ים אבי יעקובוביץ מנכ"ל גב ים צילום: עמית שעל

 

 

את השורה התחתונה החברה מסכמת עם צמיחה של 62.7% ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות שהסתכם בכ-109 מיליון שקל, לעומת 67 מיליון שקל ברבעון המקביל. העלייה ברווח הנקי נבעה משערוכים בגובה של 95 מיליון שקל, לעומת שערוכים בגובה של 51 מיליון שקל ברבעון המקביל. בנוסף, הוצאות המימון ירדו בגין ירידת המדד בכ-0.7%, דבר שהוביל לירידה בהוצאות המימון מרמה של 43 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, לרמה של 11 מיליון שקל.

 

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות בתשעת החודשים צמח ב-31.5% והסתכם בכ-288 מיליון שקל אל מול 219 מיליון שקל בתקופה המקבילה. השיפור ברווח הנקי מיוחס לשיפור בתוצאות התפעוליות (NOI) והן לשערוכים הגבוהים יותר שנרשמו בתשעת החודשים מול התקופה המקבילה. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות הסתכם נכון לסוף הרבעון השלישי ב-2.53 מיליארד שקל.

 

שווי נכסי הנדל"ן המניב של החברה הסתכמו נכון לסוף הרבעון השלישי בכ-6.61 מיליארד שקל, כאשר נכסי המשרדים וההיי טק מהווים כ-71% מסך שווי נכסי הנדל"ן המניב של החברה עם שווי של כ-5.07 מיליארד שקל ושטח של כ-680,500 מ"ר. נכסי הלוגיסטיקה והתעשייה מהווים כ-23% מסך שווי נכסי הנדל"ן המניב של החברה בשווי של כ-1.09 מיליארד שקל ושטח של 223,000 מ"ר. נכסי המסחר מהווים כ-6% מסך שווי נכסי הנדל"ן המניב של החברה ועומדים על שווי של כ-455 מיליון שקל, ושטחם עומד על כ-53,000 מ"ר.

 

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל החברה, אמר היום לאחר פרסום הדוח כי "גב-ים מגדילה משמעותית את נוכחותה בשוק פארקי ההייטק והמשרדים ובמקביל מעמיקה את הפעילות בשוק המרכזים הלוגיסטיים, המסומן כאחד ממוקדי הפעילות העתידיים. אנחנו ממשיכים במסלול מאוד ברור ועקבי של פעילות ייזום אינטנסיבית לטווח ארוך, במקביל להרחבת הנכסים הקיימים והשבחתם, ורכישת עתודות קרקע המהוות בסיס לייזום בשנים הבאות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x