$
בורסת ת"א

גב ים תקים פארק עסקים לתעשייה בשטח האוניברסיטה העברית, לאחר שזכתה במכרז

העלויות בפרוייקט נאמדות בכ-1.4 מיליארד שקל שיתפרסו על פני 10 שנים וההכנסות יעמדו על כ-113 מיליון שקל בשנה, כך לפי הצפי; היקף הבנייה הצפוי - 267 אלפי מ"ר; מדובר בהסכם קומבינציה מול האונ' שבמסגרתו תרכוש גב ים זכויות לחכירת משנה עד שנת 2067; שיעור ההחזקה בפרוייקט יהיה כ-66% לחברת גב ים ו-34% לעברית

אורי גלאור 14:2724.09.19

חברת גב ים דיווחה היום (ג') על זכייתה במכרז להקמת פארק עסקים לתעשייה על מקרקעין המצוי בשטחי האוניברסיטה העברית. מדובר בפארק ההיי טק הראשון שיוקם בתוך שטח אוניברסיטה בישראל.

 

הפרוייקט צפוי להיות מורכב משני שלבים, כאשר שלב א' יכלול הקמת שלושה בניינים, בהיקף של כ-127 אלפי מ"ר, כשמועד ההשלמה הצפוי יהיה תוך שלוש שנים ממועד קבלת היתר הבנייה לשלב א'. שלב ב' מבוסס על מימוש זכויות בנייה מכוח תב"ע חדשה שתיזום החברה, שככל שתאושר תאפשר בנייה של מגדל בן 30 קומות לתעסוקה ומסחר נלווה בהיקף של כ-140 אלפי מ"ר. מועד השלמת שלב ב', ככל שיאושר, יושלם תוך 3.5 שנים מקבלת היתר הבנייה לשלב ב'.

 

מה דעתך על מניית גב ים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
ההסכם של גב ים מול האוניברסיטה העברית הוא הסכם קומבינציה שבמסגרתו תרכוש גב ים זכויות לחכירת משנה עד שנת 2067 (עם אופציה להארכה של 49 שנים נוספות) במקרקעין תמורת שירותי בנייה לאוניברסיטה על הקרקע.

 

 

פארק עסקים באונ' העברית  - הדמיה פארק עסקים באונ' העברית - הדמיה צילום: משרד אדריכלות סקורקא

 

שיעור ההחזקה בפרוייקט יהיה כ-66% לחברת גב ים ו-34% לאוניברסיטה העברית. החברה מעריכה כי העלויות הצפויות של הפרוייקט נאמדות בכ-1.4 מיליארד שקל ויתפרסו על פני עשר שנים, כשחלק החברה בהכנסות הצפויות יעמוד על 113 מיליון שקל לאחר השלמת כלל הפרוייקט ואכלוסו.

 

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים, ציין היום: "חברת גב-ים ממשיכה במסלול מאוד ברור ועקבי של מהלכי ייזום אינטנסיביים ומציבה היום נדבך נוסף באסטרטגיה המובנית של גב-ים להקמת פארקי הייטק. הקמת פארק ההיי טק בירושלים הינו שילוב של שני תחומים בהם מתמחה גב-ים: הקמה של פארקי הייטק והפעלתם (כדוגמת פארק מתם בחיפה, פארק גב-ים נגב בבאר שבע, פארק גב-ים הרצליה ומרכז גב-ים הרצליה, פארק גב-ים רחובות) לצד שיתוף פעולה עם האקדמיה (פארק גב-ים נגב, בשיתוף אוניברסיטת בן-גוריון; ופארק גב-ים רחובות, בשיתוף מכון ויצמן). זכייה זו ממשיכה לבסס את המוניטין של גב-ים כחברת הנדל"ן המניב המובילה בארץ. אנו גאים ומודים להנהלת האוניברסיטה העברית על האמון, ואין לי ספק כי הפארק אשר יוקם בירושלים יעניק לחברות הצעירות והפעילות בעיר אפשרות להיות חלק מפארק חדיש אשר יהווה אבן שואבת לחברות מובילות ויחבר בין העשייה האקדמית לתעשיית ההייטק והתעשיות המתקדמות".

 

רותם רביבי מנכ"ל חברת נכסי האוניברסיטה העברית אשר ניהלה את המכרז: "הוג'יטק הינו פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בישראל שיאפשר שילוביות וממשק ישיר בין המחקר שבקמפוס ספרא לבין החברות שבפארק. אחד מיתרונותיו המרכזיים של הפארק יהיה האקו סיסטם הייחודי שישנו בקמפוס ספרא הכולל את השילוב בין הידע, ההון האנושי והתשתיות הפיזיות האיכותיים הקיימים בקמפוס, לרוח היזמית והיצירתיות של חברות ההיי טק והביוטכנולוגיה אשר מאפשרים ניצול מקסימלי של סביבת העבודה הקיימת בקמפוס הן לטובת החברות והן לטובת האקדמיה. אני משוכנע כי חברת גב ים יחד עם האוניברסיטה העברית והרל"י יקימו את פארק ההיי טק המתקדם בישראל אשר ישנה את מפת התעסוקה בירושלים ויוסיף כ 5,000 מקומות עבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x