בורסת ת"א

דיווח שוטף

הבורסה בת"א ננעלה בירידות קלות; איי.די.או נסקה ב-65%

ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 נסוג ב-0.1%; כלכליסט חשף - אדלר רוכשת את איי.די.או ב-2.75 מיליארד שקל, שיכון ובינוי שהיא בעלת עניין באיי.די.או קפצה ב-8.2%; בראק אן וי זינקה ב-13.7% בפסגת ת"א 90 לאחר מכירת נכס בדיסלדורף; סלקום עלתה ב-6.5%

כתבי שוק ההון 17:3223.09.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

 

17:25 - המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות קלות - מדד ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 נסוג ב-0.1%. מדד הבנקים איבד 1% - לאומי מחק 1.7% במחזור הגבוה בבורסה.

 

מדד ת"א נדל"ן התחזק ב-1.6% בהובלת איי.די.או שזינקה ב-65.5% על רקע עסקת הענק לרכישתה. שיכון ובינוי שמחזיקה ב-7.5% ממניות איי.די.או קפצה ב-8.2%. בראק.אן.וי קפצה ב-13.7% לאחר מכירת נכס בדיסלדורף.

 

סלקום בלטה עם קפיצה של 6.5%, פרטנר התחזקה ב-4%. אלקטריאון נחלשה ב-6.3% אחרי שאתמול זינקה ב-22.1%.

 

נכס של בראק.אן.וי בגרמניה נכס של בראק.אן.וי בגרמניה

 

 

16:15 - ננו דיימנשן קופצת ב-8.4% אחרי שדיווחה שמכרה את מדפסת התלת מימד שלה - ה-DragonFly - למעבדת הרובוטיקה המשותפת של אוניברסיטת הונג קונג והאקדמיה הסינית למדעים.

 

"אנו רואים ביקוש הולך וגדל מאוניברסיטאות ומעבדות מחקר להגדלת האימוץ של Additive Manufacturing לעולם האלקטרוניקה, עבור חדשנות מהירה המקצרת בלוחות זמנים, ללא תלות בסיבוכיות של המעגל או הרכיב החשמלי", ציין עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן.

 

המדדים המובילים עברו לירידות קלות - ת"א 35 ות"א 125 נחלשים ב-0.1%, כשברקע החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק מאותתים על תנועות קלות בפתיחת המסחר.

 

14:40 - לקראת זעזוע בפרטנר? המיליארדר חיים סבן הודיע כי "בעקבות התפתחויות במו"מ להארכת ההסכם לא סביר שאגיע להסכמות מול האצ'יסון". מדובר בהודעה לא סופית אמנם, אבל די ברורה. ההודעה הסופית תימסר ככל הנראה עד אמצע אוקטובר ובה יודיע סבן כי יאפשר להאצ'יסון לממש את השיעבוד על המניות (30%).

 

אתמול חשף "כלכליסט" כי סבן מוותר על מניותיו בפרטנר והן יועברו לידי האצ'יסון אחרי שהמו"מ להארכת הסכם ההלוואה נכשל. סבן יוצא מההשקעה בהפסד של 175 מיליון דולר בו הוא נושא לבדו.

 

13:50 - שלוש שעות לנעילה: מחזור המסחר בבורסת ת"א עומד על 557 מיליון שקל. לאומי מרכזת את מחזור המסחר הגדול ביותר בבורסה - 53 מיליון שקל. המניה הבולטת במדד ת"א 35 - שיכון ובינוי שעולה ב-5.4%, בתחתית המדד - קבוצת דלק שמאבדת 1.7%.

 

13:15 - חמישה ימים לאחר ההקפאה - חברת שמן תעשיות דיווחה כי תוקנו הליקויים שהתגלו במפעל, מה שהוביל לחידוש היתר הרעלים במקום. התוצאה: "נוכח האמור, חודש הייצור במפעל החברה", כך לפי שמן. רק לפני כחמישה ימים ביטל המשרד להגנת הסביבה את היטל הרעלים במקום, זאת בעקבות השריפה שהתחוללה שם החודש, שגרמה לזיהום אוויר חמור באזור חיפה והמפרץ.

 

 

השריפה במחסן שמן תעשיות השריפה במחסן שמן תעשיות צילום: אורי שאול

 

12:55 - המדד המשולב למצב המשק לחודש אוגוסט עלה ב-0.23%. קצב גידולו של המדד חזר לשקף צמיחה בקצב ארוך הטווח, לאחר התנודות במחצית הראשונה של השנה שנבעו מהקדמת רכישות כלי-רכב לרבעון הראשון על חשבון הרבעון השני. המדד המשולב הושפע לטובה מעלייה ביצוא הסחורות וביבוא התשומות לייצור באוגוסט, ומעלייה במדד הייצור התעשייתי ביולי.

 

11:55 - עסקת ענק בשוק המשרדים: חברת הביטוח מגדל רוכשת מקבוצת יהלומנים מגרש בצומת עלית ברמת גן המיועד להקמת מגדל משרדים בן 50 קומות, תמורת 325 מיליון שקל, כך נודע לכלכליסט.

 

 

הדמיית מגדל עלית הדמיית מגדל עלית הדמיה: טיטו אדריכלים

 

11:20 - המלצות ההשקעה השבועית של הראל פיננסים: שוק המניות בישראל ממשיך ליהנות מרמת תנודתיות נמוכה יותר משוקי מניות מרכזיים אחרים בעולם. בתקופה בה תשואות האג"ח נמוכות במיוחד ועם חזרה למדיניות מוניטארית מרחיבה בכל העולם, המיקוד להמשך השנה ממשיך להיות השקעה במניות בשיעור גבוה יחסית, תוך מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה, כדוגמת ישראל.

 

באג"ח הקונצרני אנחנו מתמקדים בהפחתת סיכונים ע"י התמקדות בשתי אסטרטגיות: "גלישה על העקום" ע"י אחזקת אג"חים עד לפדיון והתמקדות באג"ח מדורגות בעלות תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת. גישות אלו מאפשרות ללקוח לצלוח בקלות רבה יותר תקופות של תנודתיות, כפי שאנו עשויים לראות בחודשים הקרובים.

 

שילוב אפיקים מסייע בהפחתת תנודתיות, תוך בחינת חשיבותו העולה של מדד שארפ, יגרמו לנו לצלוח את תקופת החגים הקרובה.

 

10:55 - משרד העבודה והרווחה הגיש ערעור על זיכוי מנהלי שופרסל בהכרעת הדין על העסקת עובדים מעבר למותר בחוק. שופרסל עצמה הורשעה בעבירות המיוחסות לה.

 

10:10 - הזינוק במניות הנדל"ן איי.די.או, בראק אן וי ושיכון ובינוי העמידו את ת"א נדל"ן בראש המדדים המובילים בבורסת ת"א, והוא מתחזק ב-1.9%. מדד ת"א צמיחה, שאיי.די.או הוא אחד ממרכיביו, מטפס אף הוא ב-1.7%.

 

 

נכסס בבעלות איי.די.או בברלין נכסס בבעלות איי.די.או בברלין צילום: אורן פרוינד

 

9:45 - פתיחה חיובית בבורסה: מדד ת"א 35 עולה ב-0.3%, ת"א 125 מטפס ב-0.2%. איי.די.או נוסקת ב-57%. שיכון ובינוי מתחזקת ב-4.2% בפסגת ת"א 35, בראק אן וי קופצת ב-19% בפסגת ת"א 90.

 

עסקת ענק לבראק אן וי: החברה מוכרת את השליטה בנכס בדיסלדורף ב-280 מיליון יורו. העסקה נעשית לפי שווי של 375 מיליון יורו לנכס - 164% מעל שוויו בספרי בראק. החברה מוכרת 75% ממניות חברת הנכס - הנמצע עדיין בשלבי תכנון - ותמשיך להחזיק ב-25% ולשמש כחברת הניהול.

 

9:40 - חברת קנאשור הודיעה כי קיבלה מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות רישיון מוגבל לעיסוק והחזקה של סם מסוכן, אשר מאפשר לחברה להחזיק ולעבד קנאביס רפוא, בכמות לא מסחרית, לצורך ביצוע ולידציות לתהליכי הייצור במפעל העיבוד והאריזה שהקימה החברה. האישור תקף למשך 6 חודשים.

 

9:10 - רשות ניירות ערך ורשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, חתמו על הסכם לשיתוף פעולה עם רשות ניירות ערך של קרואטיה בנושא פינטק (טכנולוגיה פיננסית). יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: "ציבור המשקיעים הישראלי ראוי לקבל את השירותים הפיננסיים המתקדמים בעולם". יו"ר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, משה ברקת: "משוכנע בכך שההסכם החדש עם הרשות הקרואטית יביא לחילופי ידע פוריים ומועילים בתחום הפינטק".

 

8:55 - בראק אן וי התקשרה עם משקיע במיזמי נדל"ן בגרמניה בהסכם למכירת 75% מהחזקותיה של חברה בת שלה בתמורה המשקפת שווי נכס של 375 מיליון יורו,

בהשוואה לערך המאזני של הנכס אשר עומד על 142 מיליון יורו. עם השלמת העסקה, בראק אן וי תחזיק 25% ממניות חברת הבת.

 

8:10 - עסקת הענק לרכישת חברת הנדל"ן המניב בברלין איי.די.או הישראלית נחתמה לפנות בוקר (ב'). לכלכליסט נודע כי אדלר ריל אסטייט הגרמנית תשלם 2.75 מיליארד שקל (708 מיליון יורו) ותרכוש יחד עם בנק ג'יי פי מורגן את מלוא המניות של איי.די.או בעיסקת מיזוג משולש הופכי.

 

8:05 - המשקיעים בבורסה ת"א יפנו את תשומת הלב בשעות הקרובות לשווקים בעולם שנכנסים לשבוע מסחר חדש – בשנגחאי נרשמת בשעה זו ירידה של 1.3%, בהונג קונג ירידה של 0.9%, ובטוקיו אין מסחר בשל חג מקומי.

 

הבורסה בתל אביב נעלה אתמול את יומו הראשון של שבוע המסחר במגמה שלילית - ת"א 35 נחלש ב-0.6%, ת"א 125 נחלש ב-0.5%. טבע איבדה 6.1%, אלקטריאון זינקה ב-22.1% לאחר שהודיעה שהצליחה בניסוי להדגמת המערכת שלה.

 

 

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x