$
בורסת ת"א

מחיר הפשרה באיילון: רחמני יעניק לגרופמן עוד 89 אלף שקל

בעלי המניות באיילון אחזקות יצטרכו לאשר תוספת של 20 ימי הודעה מוקדמת ליו"ר היוצא, שהושגה בפשרה עם בעל השליטה; ועדת התגמול של איילון אישרה את התוספת לגרופמן, מבלי לנמק מדוע, אף שאינה תואמת את מדיניות החברה

רחלי בינדמן 07:5930.07.19

חברת איילון אחזקות, בעלת השליטה (100%) בחברת איילון ביטוח, הוציאה אתמול זימון לאסיפת בעלי מניות שתתקיים ב־2 בספטמבר, שבה יתבקשו בעלי המניות לאשר הן את שכרו של היו"ר המיועד אהרון פוגל והן את הארכת ההודעה המוקדמת של היו"ר היוצא שלמה גרופמן.

 

גרופמן יקבל 110 ימי הודעה מוקדמת

 

עלות שכרו של פוגל עבור 50% משרה תעמוד על 1.2 מיליון שקל ‑ סכום שמשקף שכר שנתי בהיקף של 2.4 מיליון שקל, בעוד עלות שכרו של גרופמן הסתכמה ב־1.6 מיליון שקל עבור 80% משרה - סכום שמשקף עלות שכר שנתית בהיקף של 2 מיליון שקל.

 

לפי החוזה המקורי של גרופמן, תקופת ההודעה המוקדמת שלו עומדת על 90 יום, וכעת בעלי המניות מתבקשים להאריכה ב־20 יום ל־110 יום. מכיוון שעלות שכרו החודשית עומדת על 133 אלף שקל, התוספת הזו שווה לגרופמן 89 אלף שקל.

 

בעל השליטה באיילון לוי רחמני. אם התוספת לא תאושר, רחמני עשוי לספוג את התשלום מכיסו בעל השליטה באיילון לוי רחמני. אם התוספת לא תאושר, רחמני עשוי לספוג את התשלום מכיסו צילום: עמית שעל

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי התוספת של 20 הימים שהוענקה לגרופמן היא תולדה של הסכמות שאליהן הגיע בעל השליטה לוי רחמני (67.3%) עם היו"ר הפורש. אלא שאם בעלי מניות המיעוט לא יאשרו את התוספת, רחמני עלול למצוא את עצמו בבעיה מול גרופמן, שעשוי לדרוש ממנו לספוג את הפער מכיסו.

 

במשך חודשים ארוכים התנהל קרב בין דירקטוריון איילון החזקות לרחמני. בעל השליטה ביקש להדיח את שלמה גרופמן ולמנות במקומו את אהרון פוגל, ואילו הדירקטוריון מצדו טען שרחמני פועל באמצעים פסולים ובניגוד לכללי הממשל התאגידי.

     

שלמה גרופמן שלמה גרופמן צילום: אוראל כהן

 

 

דיווחים מלאי ארס לבורסה

 

הקרב באיילון התנהל, בין היתר, על גבי שלל דיווחים מלאי ארס לבורסה, כולל קרב גרסאות בנוגע למכתב ששלח רחמני לחברה, שבו דרש לכנס אסיפה מיוחדת להדחת גרופמן. החברה טענה כי המכתב לא הגיעה אליה כלל, אך רחמני טען שהמכתב נשלח פעמיים. בסוף מאי האחרון הגיעו הצדדים לפשרה ומשכו את טענותיהם ההדדיות.

 

לפי הפשרה, פוגל ימונה ליו"ר במקום גרופמן, שעזב את תפקידו ב־11 ביוני ושתקופת ההודעה המוקדמת שלו, שאמורה היתה להימשך 90 ימים, החלה ב־1 ביולי. כמו כן הוסכם כי גרופמן יסייע לפוגל להיכנס לתפקיד, במידה שיתבקש לכך.

 

דירקטוריון איילון כתב בדיווח כי ועדת התגמול של החברה, שכוללת את ד"ר רונית קורן, ד"ר שמואל רוזנמן ורו"ח אירית שטרן, אישרה את הארכת תקופת ההודעה המוקדמת, אף שאינה תואמת את מדיניות התגמול של איילון בנוגע להעסקת יו"ר.

 

הוועדה לא נימקה את ההארכה, למעט האזכור בנוגע להסכמות בין הדירקטורים לבעל השליטה מסוף מאי האחרון. הוועדה לא הסבירה מדוע יש להאריך את תקופת ההודעה המוקדמת של גרופמן, ולא ברור אם פוגל זקוק לחפיפה, בעיקר כשלאיילון ביטוח יש דירקטוריון עצמאי שבראשו עומד משה אברמוביץ'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x